Niedziela, 25 lutego 2024. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Ograniczmy do minimum wizyty na cmentarzach!

2020-04-08 10:15:24 (ost. akt: 2020-04-08 11:19:30)

Okres wielkanocny to okres, kiedy częściej odwiedzamy cmentarze. Podczas tegorocznych świąt będziemy jednak musieli zrezygnować z wielu naszych zwyczajów i planów. Cmentarze w Malborku nie zostaną wprawdzie zamknięte, ale nie są rekomendowane wizyty na nich, dlatego ograniczmy je do minimum. Jeśli jednak pójdziemy na groby, zachowajmy bezwzględnie wszelkie środki ostrożności.

Pamiętajmy o tym, że po ulicach nie można poruszać się w więcej niż dwie osoby i należy utrzymać co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich (wyłączeni z tego obowiązku są rodzice z dziećmi do 13 roku życia oraz osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie). Obowiązuje też zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego.

Wszystkie obostrzenia i środki ostrożności wprowadzone zostały po to, by zatrzymać transmisję koronawirusa, ograniczyć ilość zachorowań a tym samym zgonów i jak najszybciej wrócić do normalnego życia. Dlatego #zostanwdomu!