Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Zajęcia MCKiE w czasie epidemii

2020-04-06 13:08:14 (ost. akt: 2020-04-07 10:51:17)

W związku z obecną sytuacją związaną z zagrożeniem COVID-19 zwanym koronawirusem informujemy, że prowadzone zajęcia w sekcjach, zespołach, grupach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji zostały wstrzymane do odwołania, nie oznacza to, że centrum wstrzymało pracę.

Instruktorzy MCKiE są w stałym kontakcie ze Swoimi podopiecznymi udzielając im porad oraz wskazówek jak ćwiczyć i dalej kształcić swoje pasje zdalnie we własnym domu. Przykładem mogą być ćwiczenia rozgrzewające czy emisja głosu. Jest to również idealny czas, aby instruktorzy wraz z grupami mogli przeanalizować dostępne materiały (nagrania z koncertów, festiwali, konkursów) i wyciągnąć wnioski, aby po tej przerwie wprowadzić ewentualne korekty do dotychczasowych zajęć. Dodatkowo instruktorzy pracują intensywnie nad wypoczynkiem letnim szykując ciekawych warsztatów tematycznych. Sekcja szachowa działa w formie e-learningu poprzez internetową platformę szachową lichess.org. Instruktor opracowuje i publikuje materiały szkoleniowe dostępne dla uczestników. Jednocześnie w godzinach, w których normalnie odbywały się zajęcia prowadzone są lekcje online na żywo.

Pracownicy MCKiE wraz z Malborskim Centrum Wolontariatu biorą czynny udział w akcji szycia maseczka dla personelu medycznego. W tym ważnym wydarzeniu biorą udział również rodzice, a nawet babcie dzieci, które na co dzień uczestniczą w zajęciach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Całą akcję koordynuje niezłomna pani Maria Seibert.

Ciekawą ofertą może być również wirtualna wystawa przygotowywana w Galerii Nova. Już w kwietniu będziemy mogli zobaczyć prace artysty pana Adama Krawczyka. Zainteresowanych zapraszamy na stronę kultura.malbork.pl.

We współpracy z teatrami Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zamieszczana na oficjalnym profilu Facebooka słuchowiska i przedstawienia dla dzieci.

Na oficjalnym profilu CKiE Szkoła Łacińska na Facebooku można znaleźć ciekawą serie artykułów i filmów z poradami i animacjami jak zagospodarować ten wolny czas w domu z naszymi dziećmi. Posty publikowane są regularnie średnio 5 razy w tygodniu i są skierowane niemal do wszystkich grup wiekowych. Zamieszczane treści związane są z prowadzonymi na co dzień w CKiE Szkoła Łacińska zajęciami plastycznymi dla dzieci m.in. w zakresie sensoplastyki. Pojawiają się też pomysły na to jak aktywnie spędzić czas w gronie całej rodziny angażując wszystkich domowników. Dla dzieci uczestniczących w zajęciach Minecraft stworzono specjalną grupę na FB, gdzie udostępniane są materiały edukacyjne. Od lutego br. w CKiE Szkoła Łacińska prowadzone są również zajęcia teatralne, które w obecnej sytuacji realizowane są przez instruktorów Violettę Jankowiak oraz Weronikę Kosior z Grupy Teatralnej Dwa Słowa w formie on-line poprzez publikację filmików i treści pokazujących ćwiczenia oraz pomysły na animacje teatralne do wykonania w domu. Nie brakuje postów z zakresu fotografii, z których mogą skorzystać także uczestnicy warsztatów fotograficznych. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pojawi się z kolei szereg treści z pomysłami na ozdoby i zabawy w wielkanocno-wiosennym klimacie. Na profilu Szkoły Łacińskiej udostępniane są także informacje o innych ciekawych inicjatywach realizowanych przez inne placówki kulturalno-edukacyjne