Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Trwa akcja szycia maseczek w powiecie malborskim

2020-03-27 17:18:27 (ost. akt: 2020-03-27 17:50:53)

Ostatnio pisaliśmy o mieszkańcach naszego powiatu, którzy bezinteresownie szyją maseczki ochronne dla szpitala, służb, ośrodków społecznych i osób najbardziej potrzebujących, w tym seniorów. Ich zapał nie słabnie a do pomocy zgłaszają się kolejni chętni. Akcje prowadzone są przede wszystkim przez #notoszyjemy, Żuławy szyją maski #ekipa Malbork i okolice oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Wszystkie te grupy współpracują ze sobą i czekają na nowe zgłoszenia.

Jak można przeczytać w informacjach zamieszczanych przez #notoszyjemy grupa odebrała dziś (27.03) 240 maseczek zrobionych przez ŚDS Lasowice Wielkie. Wczoraj o wsparcie poprosiło Starostwo Powiatowe w Malborku, któremu urząd miasta przekazał 50 maseczek. W maseczki ochronne zostali także zaopatrzenie pracownicy miejscy. Cały czas przybywa chętnych do współpracy. Zgłaszają się Panie z Malborka i Miłoradza. Ochotnicy dojeżdżają z materiałem, rozkładając siły i środki. Dziś również po 100 sztuk maseczek zostało przekazane przez urząd miasta do Domu Pomocy Społecznej i MOPS w Malborku.

100 maseczek dla urzędu miasta przekazała Pani Agnieszka Myszkier z Malborka. Jej szefowa, właścicielka Studia Projekt, postanowiła sama zakupić materiał i włączyć się do akcji woluntarystycznej.

Praca wre również wśród pracowników Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji wspieranych przez mamy a nawet babcie uczestników zająć. 70 uszytych maseczek przekazała dziś Justyna Laskowska, 30 Celina Pacanowska. Do akcji włączyły się również Angelika Lenczewska, Anna Szałwinska, Kameliya Ivanova, Maria Okoń. Kolejna dostawa w poniedziałek.

- Chcemy przekazać maseczki seniorom z różnych Związków Kombatantów, instytucjom pracującym, gdzie pracownicy mają kontakt z klientem czy petentem oraz oczywiście też dla szpitala – mówi koordynator tej grupy Maria Seibert.

Wolontariusze z Żuławy szyją maski #ekipa Malbork i okolice przekazali dziś 100 masek do DPSu, 100 do MOPSu, 100 dla Agape z Nowego Stawu i 100 dla ratowników medycznych z malborskiego szpitala. Zapewniają, że mają dostawę materiału i nowe osoby tnące i szyjące. Wspiera ich PPHU Barometr Centrum Papiernicze, który dostarcza materiały do pakowania.

Jeśli ktoś chciałby włączyć się do akcji, prosimy o kontakt:

#notoszyjemy, Anna Jacyno, tel. 885 135 005
Żuławy szyją maski #ekipa Malbork i okolice, Marta Dorobek, tel. 502 284 240
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Maria Seibert, tel. 508 198 237

zdjęcia organizatorów akcji