środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Nowe restrykcje i ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa

2020-03-24 14:34:26 (ost. akt: 2020-03-24 15:09:03)

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali na dzisiejszej (24.03) konferencji o wprowadzeniu kolejnych dodatkowych obostrzeń w celu ograniczenia fali koronawirusa. Obostrzenia obowiązują do 11 kwietnia i dotyczą:

- ograniczenia do minimum wychodzenia z domu (dopuszczalne wyjście po zakupy żywnościowe, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza, wyjście do pracy i w celu pomocy starszym lub innym osobom w potrzebie)

- po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin)

- w środkach komunikacji publicznej można zajmować tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa

- w obrzędach liturgicznych jak np. msza św., pogrzeb, ślub będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę

Dotychczasowe, wprowadzone już wcześniej obostrzenia obowiązują bez zmian. Wciąż działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

Kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości do 5 tys. zł, a w działaniach weryfikujących policji pomoże wojsko.

Bądźmy rozsądni i nie narażajmy zdrowia i życia swojego i innych. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Najważniejsze hasło na dziś to #zostanwdomu!