Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

„Solidarni z seniorami – razem damy radę!”

2020-03-17 15:26:33 (ost. akt: 2020-03-17 17:11:09)

Głos Seniora i Stowarzyszenie Manko zainicjowali akcję „Solidarni z seniorami – razem damy radę!”.

Skuteczne działanie na rzecz Seniorów, może rozpocząć każdy i na początku skupić na prostych czynnościach, jak np. zrobienie zakupów, wyprowadzenie psa czy rozmowie telefonicznej.

Głównymi celami akcji są:
· edukacja Seniorów poprzez przekazywanie rzetelnych informacji,
· zwiększenie społecznej świadomości o potrzebach osób starszych w czasie epidemii,
· zachęcenie wszystkich do integracji i solidarnej pomocy Seniorom.
http://m.82-200.pl/2020/03/orig/jak-pomoc-seniorowi-5659.png
http://m.82-200.pl/2020/03/orig/jak-zapobiegac-zakazeniu-koronawirusem-5660.png

STOP KORONA-OSZUSTWOM
Wyjątkowa sytuacja powoduje, że do „pomocy” włączają się również oszuści, dostrzegając szybki i łatwy zysk w obliczu wybuchu społecznej paniki. Wszechobecny lęk, szczególnie wśród osób w wieku 60+, skrzętnie wykorzystują manipulatorzy na wielu płaszczyznach. Działają w Internecie, ale też w kontakcie bezpośrednim. Informacje na ten temat spływają do policji z całej Polski. Oszuści sprzedają w Internecie różnego typu środki (np. lekarstwa, suplementy, herbaty czy amulety), których działanie ma uchronić osobę przed zachorowaniem na koronawirusa. Coraz częściej dochodzi także do działań bezpośrednich. Delikwenci podszywają się pod lekarzy, pracowników Sanepidu czy służby mundurowe i w trakcie wizyty w domu ofiary, kradną pieniądze i inne przedmioty. Chcąc uchronić Seniorów przed tym zjawiskiem, rozpoczęliśmy akcję pt. „STOP KORONA-OSZUSTWOM” w ramach trwającej kampanii „Stop manipulacji – nie daj się oszukać!”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości w temacie zagrożenia różnego typu oszustwami w trakcie pandemii wśród osób starszych. W ten sposób przestrzegamy Seniorów przed manipulatorami i informujemy, jak nie da się oszukać.

Zachęcamy Państwa do dołączenia do naszej akcji i solidarnej pomocy Seniorom w czasie epidemii koronawirusa w Polsce! Prosimy o udostępnienie przekazanych materiałów edukacyjnych na Państwa nośnikach medialnych, a także wydrukowanie ich i umieszczenie w widocznych miejscach.