Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Nagrody Urzędu Marszałkowskiego za najciekawszą historię

2020-03-13 12:00:00 (ost. akt: 2020-03-11 13:11:27)

Burmistrz Miasta Malborka wręczył nagrody trzem uczestniczkom projektu rewitalizacyjnego „Malbork na „+”- działania społeczne”, który został wybrany przez Urząd Marszałkowski województwa pomorskiego do promocji jako przykład dobrych praktyk.

Nagrody zostały ufundowane przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego, a otrzymała je Pani Karolina Sarnowska z córkami: Kornelią i Amandą Fiał. Są to bohaterki najciekawszej historii, które miały odwagę na zmiany w swoi życiu.

W projekcie „Malbork na „+”- działania społeczne” uczestniczę z dwiema córkami- Kornelią i Amandą- mówi Pani Karolina. Jest to placówka do której chętnie przychodzę. Dzieci mogą tu odrobić lekcje, bawić się , zjeść ciepły posiłek , porozmawiać i pobyć ze sobą. W placówce Stacja Malbork „+” korzystamy także ze wsparcia pani pedagog i psycholog. Zawsze można liczyć na ich pomoc i fachową radę. Wychowawcy Pani Irena i Pan Jerzy troszczą się ,aby dzieciom nie działa się żadna krzywda , wspierają także w wyjazdach do kina, teatru, na obozy letnie i zimowe. Miejsce takie jak nasza świetlica powinno funkcjonować, bo to zbliża rodziny, a życie ich zmienia się na plus.

Jako uzupełnienie działań promocyjnych w drugiej połowie roku przygotowany zostanie także folder, w którym Urząd Marszałkowski chce pokazać skalę zmian jakie zaszły dzięki wsparciu unijnemu w obszarze społecznym.
Zostaną przedstawione w nim najciekawsze projekty z naszego regionu wraz z historią ich uczestników, wśród których znajdzie się także malborski projekt rewitalizacyjny „Malborka na „+”- działania społeczne.

Przypomnijmy:
Projekt społeczny rozpoczął się w 2019 r. Skierowany jest do dzieci, młodzieży i rodzin z obszaru rewitalizacji, które objęto wsparciem specjalistycznym, poradnictwem, pracą podwórkową oraz zajęciami z rozwoju kompetencji kluczowych, wzmacniających więzi rodzinne.

Zajęcia odbywają się w dwóch, ponad 100- letnich budynkach: na ul. Sienkiewicza 43 (dawna kaplica ewangelicka) która został przystosowana na realizację zadań placówki wsparcia dziennego w formule pracy opiekuńczej i specjalistycznej oraz Poradni Rodzina. Jest to przestrzeń dla dzieci w wieku 7-12 lat. Drugim budyniem jest pochodząca z 1905 roku wieża ciśnień. Obiekt został zaadaptowany min. na realizację zadań placówki wsparcia dziennego w formule pracy podwórkowej z punktem dla streetworkerów i partyworkerów oraz klubem dla młodzieży w wieku 13-19 lat. Obydwie placówki przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Projekt realizowany jest przez Miasto Malbork ( MOPS) w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska.