Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

"ART EKOLOGIA" z zajęciami dla najmłodszych

2020-03-06 10:47:27 (ost. akt: 2020-03-06 10:51:36)

Pewnie większość ludzi zastanawia się, jak odpowiedzieć swojemu dziecku, młodszemu rodzeństwu, albo uczniom na pytania: czym jest ekologia? Jakie są zagrożenia dla Ziemi, jak możemy ją uratować? W jaki sposób segregować śmieci? Z pomocą przychodzi zespół ART EKOLOGIA. Grupa licealistek, które w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, w interesujący sposób pomagają najmłodszym znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Zespół ART EKOLOGIA o sobie:
Prowadzimy zajęcia dla przedszkolaków i uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych. Nasze lekcje podzielone są na dwie części: pierwsza, to odrobina teorii, przekazana w praktyczny sposób – dyskusja z dzieciakami na temat ekologii oraz gra, podczas której maluchy uczą się segregować śmieci. Druga część zajęć, to warsztaty plastyczne – dzieci tworzą ze śmieci wspaniałe ozdoby, czy zabawki.
Poprzez nasz projekt chcemy, aby już najmłodsi posiadali wiedzę o ekologii i świadomość zagrożeń, jakie mogą nas spotkać. Pragniemy, aby nawet w dobie Internetu, dzieci były kreatywne i potrafiły spędzić czas bez urządzeń elektronicznych, ale w towarzystwie kredek, mazaków, czy bibuły, wykorzystując swoją wyobraźnię.

Za nami już szereg zajęć w Przedszkolu „Bratek” i SP1 w Malborku oraz w Przedszkolu w Miłoradzu, gdzie tematami warsztatów plastycznych były np. wykonywanie ozdób świątecznych z rolek po papierze toaletowym, czy z kubeczków po jogurtach; ozdabianie puszek, z których powstały pojemniki na przybory szkolne, zrobienie zwierząt chronionych na świecie z rolek po papierze toaletowym. Czekają nas jeszcze spotkania z dzieciakami w innych placówkach. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy, lub do zaobserwowania naszego profilu na Instagramie, gdzie dzielimy się zdjęciami z zajęć (@artekologia).
Weronika Wieliczko
Julia Jendernalik
Agata Steiniger
Zuzanna Wojtaś
Alicja Nawrocka