Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Przedszkolna Olimpiada w Jarzynowie – Dzień Otwarty w Przedszkolu nr 1 w Malborku

2020-03-06 10:12:14 (ost. akt: 2020-03-06 10:14:41)

W środę, 4 marca br. Przedszkole nr 1 odwiedziły przyszłe przedszkolaki. Z tej okazji placówka zamieniła się w prawdziwy wiosenny ogródek. Motywem przewodnim były sale owocowo – warzywne a wśród nich: Zielony Brokułek, Pomarańczowa Marchewka, Czerwone Jabłuszko oraz Żółta Cytrynka. W każdej sali na maluchy czekały wyjątkowe zadania związane ze zdrowym trybem życia.

W Sali Zielonego Brokułka dzieci musiały użyć siły, która była niezbędna do rzutu dużymi kostkami, następnie maluchy miały za zadanie odszukać ilustracje wylosowane za pomocą kostki i ozdobić je zgodnie z własną inwencją twórczą bibułą i kredkami. Po skończonej pracy dzieci karmiły brzuszek zielonego warzywa jego „ulubionym daniem” – zielonymi piłeczkami, które dzieci wybierały spośród innych piłek.

Sala Pomarańczowej Marchewki odpowiadała za umuzykalnienie oraz rytmizację dzieci. Przyszłe przedszkolaki miały okazję wspólnie z rodzicami zagrać na bum - bum rurkach do radosnej marchewkowej gimnastyki oprócz tego spędziły wesoły czas podczas zabaw z gumowym wężem.

Kolejna sala była podróżą do niezapomnianych owocowych smaków. Tutaj dzieci mogły wykazać się zdolnościami kulinarnymi. Maluchy wykonały owocowe szaszłyki według własnego pomysłu, które z przyjemnością skosztowały po zajęciach.

Ostatnia sala była okazją do rozwijania zmysłu dotyku. Dzieci musiały wykazać się niesamowitą zwinnością podczas pokonywania wielozmysłowego toru przeszkód, który miał za zadanie wzmocnić wrażenia płynące z receptorów dotykowych, które są niezbędne do prawidłowego poznania świata.

Po skończonej zabawie dzieci zebrały się w Radosnej Sali Zabaw gdzie wspólnie z rodzicami i Paniami z przedszkola zaśpiewały znaną, ilustrowaną ruchem piosenkę ,, Głowa - Ramiona”. Przy wyjściu z przedszkola w Witaminowym Straganie czekał na dzieci smaczny i zdrowy poczęstunek w postaci soku i jabłka.

- Wszystkim przyszłym przedszkolakom i ich Rodzicom dziękujemy za wspólną zabawę i zwiedzenie naszego przedszkola. Do zobaczenia
– dziękują dyrekcja i nauczyciele.

Wesołą Olimpiadę w Jarzynowie przygotował zespół nauczycieli w składzie: Basia Wilczewska, Danuta Kubat, Anna Skrzoska, Justyna Okoń, Anna Ościłowska, Anna Frankiewicz, Kasia Pietrzak, Jola Zwierz, Bogusia Jachimowska, Marta Kościesza, Małgosia Dąbrowska, Patrycja Pachocka, Basia Wojtasik, Ewa Nadolna. Liderkami projektu były Panie: Jolanta Zwierz i Katarzyna Pietrzak.

informacja: Katarzyna Pietrzak
zdjęcia: archiwum Przedszkola nr 1 w Malborku