Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

W magistracie zobaczysz koncepcje studentów na temat zagospodarowania Starego Miasta

2020-03-03 09:46:44 (ost. akt: 2020-03-18 12:13:03)

W poniedziałek, 24 lutego br. w Szkole Łacińskiej odbyło się spotkanie ze studentami Politechniki Warszawskiej, którzy pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Danuty Kłosek-Kozłowskiej, Kierownika Pracowni Ochrony Dziedzictwa Miast, przygotowali koncepcje zagospodarowania wybranych przestrzeni publicznych Starego Miasta.

Obecnie prace młodych inżynierów można zobaczyć w Urzędzie Miasta Malborka przy Sali Posiedzeń na pierwszym piętrze. Wystawa pozostanie w magistracie do końca miesiąca.

Zaprezentowanych jest to 8 projektów dotyczących koncepcji zabudowy nabrzeża, rozbudowy Ratusza Staromiejskiego, przebudowy budynku usługowego, w którym znajduje się sklep „Lewiatan”, przebudowy budynku kas zamkowych oraz przebudowy części traktu Jana Pawła II.

Jest to spojrzenie na Malbork z oczami osób zewnątrz. Studenci opracowali niezwykle ciekawe pomysły, które mogą stać się inspiracją do planowania rewitalizacji poszczególnych miejsc w przyszłości. Ich celem było też pokazanie, że z pozoru problematyczne przestrzenie mogą mieć ogromny potencjał i stać się wielkim atutem miasta.

Przeczytaj również: Studenci opracowali koncepcje zagospodarowania Starego Miasta