Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Zasłużeni dla miasta Malborka upamiętnieni w książce

2020-02-28 15:15:44 (ost. akt: 2020-02-28 15:49:58)

Zasłużeni dla Miasta Malborka, którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł w latach 2001-2019, zostali upamiętnieni na kartach książki opracowanej przez Biuro Rady pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka. Wydanie publikacji było doskonałą okazją do spotkania z Zasłużonymi i ich rodzinami oraz przekazania im książki, co miało miejsce 28 lutego br. w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Malborka.

Przy wręczaniu tytułu honoruje się zawsze tylko te osoby, które w danym roku otrzymały wyróżnienie. Teraz burmistrz Marek Charzewski, Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz i Kanclerz Kapituły Andrzej Panek mogli podziękować wszystkim na raz i przypomnieć o ich zasługach na rzecz Malborka.

Ta publikacja pokazuje, że najpiękniejszą historię Malborka tworzyli i tworzą jego mieszkańcy - pasjonaci, społecznicy, ludzie oddający się pracy na rzecz innych, a także na rzecz swojej małej ojczyzny.

Do tej pory wyróżniono już 36 osób bądź podmiotów. Wśród zacnego grona Zasłużonych znaleźli się nauczyciele, lekarze, przedsiębiorcy, księża, artyści, działacze a także organizacje i stowarzyszenia. Wielu z nich nie ma już wśród nas, jednak pamięć po nich pozostanie wiecznie żywa. Również dzięki tej publikacji.

Książkę „Zasłużeni dla Miasta Malborka 2001-2019 opracowały Naczelnik Biura Rady Ewa Arbart oraz emerytowana pracownica tego biura Anna Pobłocka. Okładkę zaprojektował Dawid Rumak.