Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

„Szkic namiętności” – pierwsza powieść Moniki Wrzoskowicz z Malborka

2020-02-26 15:10:15 (ost. akt: 2020-02-26 15:15:02)

„Szkic namiętności” to powieść erotyczna napisana przez Monikę Wrzoskowicz z Malborka, która na co dzień jest urzędniczką w magistracie w Wydziale Finansowo-Budżetowym. Charakterystyczny rysunek na okładce jest dziełem innej mieszkanki naszego miasta – Katarzyny Kulińskiej.

Na 147 stronach autorka opisała historię Laury - młodej Polki, która postanowiła rozpocząć nowe życie w Paryżu. Ma wielkie plany, ale nie wszystko układa się tak jakby tego chciała. Komplikacje pojawiają się, kiedy przypadkowo poznaje pewnego mężczyznę. Zaczyna się niebezpieczna gra, oboje działają na siebie jak magnez, ale nie chcą się do tego przyznać. To prowadzi do szeregu problemów. O tym, jaki będzie finał tego związku, czytelnicy muszą już przekonać się sami.

„Paryż. Ognisty romans. Miłość. Erotyzm i zmysłowość. Zazdrość i tragedia. Gratka dla Czytelników oczekujących dobrej opowieści z nutą pikanterii. Warto nadmienić, że historia jest opowiedziana z perspektywy kobiety i mężczyzny, co daje efekt wielowymiarowości scen.” – tak do lektury zachęca wydawca Warszawska Grupa Wydawnicza.

Napisanie własnej książki było od dawna marzeniem Moniki Wrzoskowicz, ale zawsze brakowało jej na to czasu. Będąc mamą dwójki małych dzieci nie jest łatwo odciąć się na jakiś czas od wszystkiego i przenieść w inną rzeczywistość, dlatego większość fabuły powstała w godzinach nocnych. Tworzenie było czystą przyjemnością, słowa same płynęły najpierw na kartki a potem na klawiaturę. Przy wsparciu męża udało się napisać „Szkic namiętności” bardzo szybko, zaledwie w ciągu miesiąca.

Autorka nie zamierzała schować książki do szuflady, wysłała więc kilka egzemplarzy do różnych wydawnictw. Była troszkę zaskoczona, z jak dużym zainteresowaniem spotkała się jej powieść. Na wydawcę wybrała Warszawską Grupę Wydawniczą, ale sama też mocno angażuje się w cały proces jak również promocję książki. To dla niej zupełnie nowa sytuacja, ogromne wyzwanie, ale też radość z dzielenia się swoimi emocjami. Jak dotąd usłyszała wiele ciepłych słów, co zachęca ją do pisania kolejnych historii.

„Szkic namiętności” w cenie 27 zł można zakupić już teraz w księgarniach internetowych oraz stacjonarnych. W Malborku książkę można dostać w księgarni Idena na ul. Kościuszki 5, w najbliższym czasie ma też pojawić się w księgarni Bookbook na ul. Mickiewicza. Za pół roku będzie w sprzedaży również w formie e-booka.