Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Cztery nowe pojemniki na nakrętki dla Weroniki

2020-02-25 13:10:53 (ost. akt: 2020-02-25 13:23:04)

Urząd Miasta Malborka włączył się w akcję zbiórki nakrętek dla Weroniki Żarskiej. Nowe pojemniki z hasłem „Zbieraj nakrętki dla Weroniki” stanęły w budynkach magistratu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Łacińskiej i Szkoły Podstawowej nr 1.

O pomoc w zbieraniu nakrętek zwróciła się do burmistrza w 2017 roku mama dziewczynki. W ten sposób od prawie 3 lat miasto pomaga zdobywać fundusze na niezbędną, ale bardzo kosztowną rehabilitację. Inicjatywa ta spotkała się z dużym oddźwiękiem wśród mieszkańców Malborka, zarówno najmłodszych, jak i tych starszych. A przy okazji dbamy i uczymy dbać o środowisko. Zachęcamy do zbierania nakrętek i wrzucania ich do odpowiednich pojemników!

- Weronika urodziła się z wodogłowiem pokrwotocznym i w trzecim tygodniu życia została jej wszczepiona zastawka komorowo-otrzewnowa. Z czasem okazało się, że córka ma lewostronne porażenie mózgowe oraz niedowidzenie na lewe oko. Jednak mozolna praca rehabilitacyjna przynosi pozytywne efekty. Tylko jak to zwykle jest w takich sytuacjach, publiczna służba zdrowia nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu intensywności rehabilitacji, dlatego jesteśmy zmuszeni do korzystania z niepublicznej rehabilitacji, a ta jak wiadomo kosztuje konkretne kwoty, na które naszej rodziny fizycznie nie stać. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli i wielkiego serca z prośbą o pomoc w finansowaniu rehabilitacji Weroniki przez przekazanie 1% podatku. Organizujemy także inne akcje charytatywne mające na celu wsparcie w rehabilitacji Weroniki. Jedną z takich akcji jest zbieranie nakrętek plastikowych – proszą rodzice.

Weronika jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (KRS 0000037904) pod nr 25412 oraz Stowarzyszenia Nasz Wielbark przy SP 3 z Malborka.