Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Uczniowie I LO poznawali Warszawę i Otwock

2020-02-24 11:47:11 (ost. akt: 2020-02-24 11:57:21)

W dniach 17.02-18.02 uczniowie klas 2a i 3a o profilu matematyczno-fizycznym z I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pana Michała Krotowskiego, pana Damiana Mikuckiego i pana Piotra Zimbała udali się na wycieczkę do Warszawy oraz Otwocka.

Pierwszego dnia wycieczkowicze mieli okazję udać się do Centrum Nauki Kopernika, w którym zostali zainspirowani do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi z różnych dziedzin. Zwiedzając, mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach, a także uczestnicząc w pokazach naukowych. Następnie podczas spaceru Starym Miastem odwiedzili wspólnie charakterystyczne miejsca w Warszawie. Wieczór był chwilą odpoczynku, którą uczniowie wraz z nauczycielami spędzili w Teatrze 6.piętro, mającym swoją siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki. Mieli tam okazję obejrzeć sztukę „ART”. Jest ona błyskotliwą, pełną humoru opowieścią o potrzebie przyjaźni, tolerancji i o tajemnej sile sztuki. Spektakl bawił do łez, za sprawą aktorów takich jak M. Zebrowski, B. Szyc czy J. Chabior.

Drugiego dnia wszyscy udali się do Otwocka znajdującego się pod Warszawą, gdzie odwiedzili Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Po przejściu szczegółowej kontroli osobistej wycieczkowicze przeszli do sali, gdzie wysłuchali dwóch wykładów na temat promieniotwórczości. Następnie uczestniczyli w zajęciach na temat działania, budowy oraz zastosowania reaktorów jądrowych. Zajęcia zakończone zostały zwiedzaniem Reaktora Maria.

Po tak napiętym harmonogramie przyszedł czas na przerwę, podczas której uczniowie mieli szansę na spędzenie kilku godzin w centrum Warszawy oraz odwiedzeniu miejsc, które budziły ich zainteresowanie.
Cała wycieczka przebiegła bardzo sprawnie, przez cały czas towarzyszył wszystkim dobry humor. Wszystko to oraz ciekawy i różnorodny program sprawiło, że wycieczkę można uznać jako w pełni udaną. Dla maturzystów był to czas na złapanie oddechu. Przed nimi już ostatnia prosta do egzaminów maturalnych.