Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Zawodnicy MAL WOPR na zgrupowaniu Kadry Województwa

2017-01-30 08:57:47 (ost. akt: 2017-01-30 08:59:16)

Czworo pływaków Sekcji Pływackiej MAL WOPR wzięło udział w pierwszym w swoim życiu zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodzików w pływaniu. Po styczniowym powołaniu do składu kadry, Paulina Cierpiałowska, Magda Mroczek, Konrad Patoka i Liliana Szpaczyńska zamiast odpoczywać w czasie ferii zimowych, wyruszyli do Wałcza gdzie w pocie czoła pracowali nad swoją formą.

W trakcie zgrupowania zawodnicy podzieleni na dwie grupy w zależności od specjalizacji dystansowej, dwukrotnie w ciągu dnia odbywali bardzo wymagające treningi pływackie. Zajęcia w wodzie uzupełniane były treningiem siłowym oraz zajęciami ogólnorozwojowymi. Kadrowicze mieli także możliwość spotkania się z czołową polską pływaczką Alicją Tchórz. Alicja, zawodniczka Juvenii Wrocław, najlepsza polska pływaczka ubiegłego roku, z wielkim zaangażowaniem motywowała młodych zawodników do wytężonej pracy na treningach.
Czas zgrupowania to także czas nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni. Młodzi zawodnicy, którzy rozpoczynają swoją przygodę z kadrą, mają możliwość wymiany doświadczeń, sposobów na motywację do pracy, na poranne pobudki i wytrwałość. Pobyt na zgrupowaniach, mimo że bardzo wymagający fizycznie z pewnością pozwala na tzw. doładowanie baterii i powrót do ciężkiej pracy treningowej na pływalni. Mamy nadzieję, że nasi młodzicy już na stałe zagoszczą w składzie najlepszych zawodników naszego województwa.

informacja: MAL WOPR Malbork