Sobota, 20 lipca 2024. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Uczniowie II LO wzięli udział w programie "Kształtowanie przestrzeni"

2020-02-21 10:40:08 (ost. akt: 2020-02-21 10:50:47)

W I półroczu uczniowie z 2 klasy politechniczno-architektonicznej II LO, dzięki zaangażowaniu nauczycielki Pani Katarzyny Parafiniuk, brali udział w cotygodniowych, cyklicznych warsztatach architektonicznych w ramach programu edukacyjnego „Kształtowanie przestrzeni”.

Zajęcia prowadził edukator architekt z wieloletnim doświadczeniem, dr inż. arch. Piotr Marczak - członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP, oraz adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej.

Warsztaty to połączenie wykładu, prezentacji multimedialnej oraz działań opartych o dyskusję z uczniami. Okazały się doskonałym sposobem pozwalającym równocześnie rozwijać zdolności manualne uczniów oraz rozbudzać i promować świadomość przestrzenną. Tematy realizowane miały na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu architektury i urbanistyki, rozwijanie świadomości oraz tożsamości architektonicznej wśród młodzieży, jak również rozwijanie sprawności manualnej oraz kreatywności uczestników. Pierwszy cykl zajęć - Moja Przestrzeń zawierał 5 lekcji: "Ja i przestrzeń", "Dom", "Miary i rysunki techniczne", "Konstrukcje", "Kolor w architekturze".

Pan Marczak z zaangażowaniem prowadził lekcje oraz z chęcią dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z naszymi uczniami. Przyjazna atmosfera na zajęciach sprzyjała pogłębianiu wiedzy oraz rozwijaniu kreatywności. Uczniowie mogli korzystać w pełni z wiedzy i pomocy edukatora podczas wykonywania zadań i ćwiczeń.
http://m.82-200.pl/2020/02/orig/6-5522.jpg
http://m.82-200.pl/2020/02/orig/2a-5523.jpg