Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Alarm112 - nowa mobilna aplikacja alarmowa

2020-02-19 16:13:11 (ost. akt: 2020-02-19 16:15:20)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 do wysyłania zgłoszeń alarmowych do Centrum Powiadamiana Ratunkowego.

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej Alarm112 należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji. Aplikacja mobilna Alarm112 dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych Android i iOS.

Aplikacja dedykowana jest w szczególności osobom głuchym i niedosłyszącym, czasowo pozbawionym możliwości mówienia jak również osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia. Poprzez wybranie w aplikacji odpowiednich piktogramów użytkownicy mogą dokonać zgłoszenia w celu poinformowania odpowiednich służb ratunkowych wraz z określeniem lokalizacji i rodzaju zdarzenia. Po dokonaniu zgłoszenia możliwa jest dwustronna komunikacja pomiędzy operatorem numeru alarmowego i użytkownikiem za pomocą SMS. Z poziomu aplikacji można równiez zadzwonić na numer alarmowy 112.

Wszystkie zgłoszenia dokonane przez Aplikację112, w trakcie obsługi których nie ma możliwości nawiązania komunikacji ze zgłaszającym, są traktowane jako zgłoszenia zasadne i są przez operatora numeru alarmowego przekazane, zgodnie z obowiązującym katalogiem zdarzeń, do odpowiednich służb.

Ważne!
Z aplikacji mobilnej Alarm112 należy korzystać odpowiedzialnie, tylko w sytuacji zagrożenia!

informacja przekazana przez Wojewodę Pomorskiego