Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Maku@tura gościła przedstawicieli partnerskiego miasta Monheim nad Renem

2020-02-17 11:52:36 (ost. akt: 2020-02-17 11:59:27)

Stowarzyszenie Makul@tura nawiązało współpracę z rockową sceną w Monheim nad Renem w Niemczech. W miniony weekend w Malborku gościło dwóch przedstawicieli tego partnerskiego miasta - Christian Kaindl i Christopher Blankenaufulland, którzy na co dzień prowadzą centrum kultury „Sojus 7”. Jest to miejsce, gdzie średnio co drugi dzień organizowane są koncerty i inne wydarzenia kulturalne, a większość pracy wykonują wolontariusze.

Goście spotkali się zarówno z członkami „Makul@tury” jak i lokalnymi zespołami, ponieważ, jak sami stwierdzili, najlepsze i najtrwalsze kontakty buduje się osobiście. Zapewnili też, że scena w Monheim otwarta jest dla grup z Malborka, najbliższa okazja zaprezentowania się będzie już w maju podczas ich festiwalu rockowego. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wystąpiła tam Etna Kontrabande.

Ale nie tylko o koncerty chodzi. Zarówno Sojus 7 jak i Malkul@tura prowadzą podobną działalność, choć w Niemczech jest to jednostka miejska z wysokim budżetem. Współpraca i wymiana doświadczeń mogą zaowocować w przyszłości wspólnymi projektami, na co liczą obie strony. Tym bardziej, że już podczas pierwszego spotkania nawiązała się mocna nić porozumienia, a sobotni udział w Dansingu w stylu PRL tylko zacieśnił nowe kontakty. Goście zgodnie potwierdzili, że dawno nie byli na tak dobrej imprezie i chętnie przeniosą ten pomysł do siebie.