Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Medale juniorów MAL WOPR w Gdańsku

2020-02-17 11:43:00 (ost. akt: 2020-02-17 11:44:56)

Z dziewięcioma miejscami medalowymi wrócili najstarsi zawodnicy MAL WOPR Malbork z I rundy Młodzieżowej Ligi Województwa Pomorskiego.

W minioną sobotę 15.02. na słupkach startowych w Gdańsku stanęło 209 pływaków z 20 pomorskich klubów. W tym gronie Malbork reprezentowała dwunastoosobowa grupa zawodników w wieku 14-16 lat. Mimo ograniczonej liczby treningów nasi zawodnicy spisali się znakomicie zajmując aż dziewięciokrotnie miejsca w pierwszej trójce. Najlepsza na 200m stylem grzbietowym była Nadia Walentynowicz, która okrasiła swoje występy nowym rekordem życiowym, płynąc na pierwszej zmianie sztafety 4x100 dowolnym. Drugie miejsce z kolei w sprinterskiej konkurencji 50m stylem dowolnym zajęła Magda Mroczek, która zmagała się na zawodach z bólem pleców. Również pozostałe dwie zawodniczki z medalowych sztafet letnich Mistrzostw Polski zameldowały się na doskonałych lokatach w swoich występach indywidualnych. Liliana Szpaczyńska była trzecia na dystansie 50m w swoim koronnym stylu klasycznym, zaś Klaudia Wolanin na tym samym dystansie w stylu motylkowym. Warto dodać, że i tym razem nasze „złotka i sreberka” nie wróciły z Gdańska z pustymi rękami, w sztafecie 4x100m stylem dowolnym zajęły bowiem trzecie miejsce. To samo miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym zajęła Aleksandra Ziemińska, zaś Wiktoria Grabara otarła się o podium zajmując 5 i 6 miejsce na dystansach 50m odpowiednio stylem motylkowym i grzbietowym. W kategorii mężczyzn, trzech Malborczyków zajmowało trzecie miejsca. Najlepiej spisał się Piotr Zakrzewski, który wywalczył dwa rekordy życiowe na dystansach 50m stylami dowolnym i grzbietowym, w tym drugim zajmując lokatę na podium. Z nowym rekordem życiowym wynoszącym od soboty 2:18,16s i trzecią lokatą na 200m stylem grzbietowym, wrócił z zawodów nasz utalentowany junior Jakub Grapentyn. W tej samej konkurencji, jednak z klasyfikacji o rok starszej, trzecią lokatę zanotował też Cezary Gwiazdowski, zajmując również 5 miejsce w stylu dowolnym na tym samym dystansie. Doskonale wypadli na zawodach pozostali zawodnicy MAL WOPR. Po dwa rekordy życiowe zanotowali; Piotr Szuryński, który w konkurencji 50m stylem klasycznym uplasował się na 5 miejscu, dwukrotnie szósty Kamil Czarnota oraz Konrad Patoka, który z czasem 2:19,57s na 200m stylem dowolnym zajął 9 miejsce.

W trakcie zawodów w Gdańsku nastąpiło tradycyjne podsumowanie startów w Letnich i Zimowych Mistrzostwach Polski zawodników naszego województwa. Medaliści i ich trenerzy otrzymali z rąk prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego Jarosława Chrościelewskiego pamiątkowe koszulki. Wśród wyróżnionych nie zabrakło zarówno zawodniczek jak i trenerek MAL WOPR. Gratulacje odbierały; zawodniczka Kadry Narodowej Nadia Walentynowicz, a także Magda Mroczek, Liliana Szpaczyńska, Klaudia Wolanin oraz ich trenerki Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska.