Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Pierwsze starty MAL WOPR w drugiej części sezonu

2020-02-10 11:48:20 (ost. akt: 2020-02-10 11:58:24)

Startami w Chojnicach i Słupsku pływacy MAL WOPR rozpoczęli zmagania w Lidze Województwa Pomorskiego. W minioną sobotę (8.02) trzynaścioro zawodników malborskiego klubu z kategorii młodzika rywalizowało w gronie 202 pływaków na pływalni w Chojnicach, a dzień później do Słupska wyjechało pięcioro pływaków z najmłodszej kategorii dzieci. W najmłodszej kategorii startowało w Słupsku 189 zawodników z 13 pomorskich klubów.

Wśród młodzików trzynastoletnich najlepiej spisał się Igor Jastrzębski, który dwukrotnie poprawił swoje rekordy życiowe i zajął 20 lokatę na 57 sklasyfikowanych zawodników. W kategorii o rok młodszej z jedną życiówką i 18 miejscem na 51 rywalizujących pływaków zakończył zmagania Sławomir Szpaczyński. Dwie najlepsze dziewczyny zajęły z kolei 23 miejsce i zaliczyły po jednym rekordzie życiowym. Michalina Zielska rywalizowała z 43 pływaczkami w swoim wieku, zaś Anna Czerwińska startowała w gronie 33 zawodniczek. Z dwoma rekordami życiowymi wyjechał z Chojnic Antoni Rozalewicz, a po jednym wywalczyli Patryk Grapentyn, Olaf Gwiazdowski, Agata Kupińska, Cyprian Piróg, Zuzanna Suska i Nikola Zborowska. W zawodach młodzików wzięli też udział Dawid Patoka i Patryk Gross jednak choroba przeszkodziła im w dobrym starcie. Należy jednak pochwalić ich postawę i chęć walki. Dawid przyjechał na zawody chory, zaś Patryk stawił się na starcie po przerwie w treningach. W kategorii młodzika malborscy pływacy uplasowali się na dobrej, 9 lokacie w zestawieniu 16 pomorskich klubów.

Najlepszy malborski pływak w najmłodszej kategorii wiekowej przyjechał do Słupska po chorobie. Kacper Patoka, bo o nim mowa, mimo nienajlepszego samopoczucia spisał się bardzo dobrze. O ułamek sekundy przegrał medal na dystansie 50m stylem dowolnym. Zajął co prawdę 6 lokatę ale warto wspomnieć, że cała pierwsza szóstka pływaków uzyskała na mecie 36 sekundy. O medalach decydowały dziesiętne sekundy. Nasz pływak zajął też doskonałą lokatę w klasyfikacji generalnej, uplasował się bowiem na 9 miejscu w gronie 55 pływaków. Kolejna runda Ligi to starty w znacznie bardziej lubianych przez Kacpra konkurencjach, liczymy więc na przesunięcie się w górę w klasyfikacji 10-latków.

Bardzo dużo radości przysporzyły wszystkim starty dziesięcioletniej Olivii Sawickiej, która staje się bardzo obiecującą pływaczką. Olivia w doskonałym stylu zaliczyła swoje dwa starty co pozwoliło jej na zajęcie bardzo dobrego, 11 miejsca w gronie 40 najmłodszych pływaczek. Nieco dalej w klasyfikacji zawodniczek 11 letnich uplasowała się z kolei Hania Rozalewicz, która musiała zadowolić się miejscem 33. W Słupsku walczyli też Jan Pindel i Oliwia Bieniecka, którzy uzyskiwali wyniki zbliżone do swoich rekordów życiowych.

Pierwsze starty malborskich pływaków można uznać za udane. Cieszy ambicja i zaangażowanie naszych zawodników. Jako kolejni już za tydzień staną do walki najstarsi, juniorzy. W najbliższą sobotę wyjadą do Gdańska, gdzie będą walczyć o kolejne punkty Ligi Pływackiej Województwa Pomorskiego.

informacja i zdjęcia: MAL WOPR