Piątek, 1 lipca 2022. Imieniny Bogusza, Haliny, Mariana

Sukces młodych tłumaczy z II LO

2020-02-10 11:28:33 (ost. akt: 2020-02-10 11:59:07)

- Po wielu latach starań udało się! Nie dość, że II LO Malbork zakwalifikowało się do międzynarodowego konkursu organizowanego przez Komisję Europejską - JUVENES TRANSLATORES 2019, to uczennica Marta Olszewska z klasy IIE znalazła się w gronie 12 osób wyróżnionych z całej Polski w 13 edycji konkursu dla młodych tłumaczy - informuje organizator i opiekun konkursu w II LO, nauczyciel języka angielskiego Rafał Łakomy.

W tym roku po raz pierwszy konkurs został przeprowadzony w trybie online w tym samym czasie - 21 listopada 2019 r. II LO w Malborku reprezentowało 4 uczniów: Mateusz Stankiewicz tłumaczył z j.angielskiego na j.polski, Marta Olszewska z j. hiszpańskiego na j.polski, Sandra Hoffman z j.angielskiego na j.polski oraz Patryk Mroziński z j.angielskiego na j.polski.

- Wzorem lat poprzednich, w imieniu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, zostaliśmy zaproszeni na spotkanie, które odbędzie się w połowie marca w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, w czasie którego zaplanowano oficjalne rozdanie dyplomów, spotkanie z ciekawym gościem oraz warsztaty i prezentacje dotyczące tłumaczeń - dodaje Rafał Łakomy.

informacja i zdjęcie: II LO w Malborku