Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Rozpoczyna się szkolenie zintegrowane pomorskich terytorialsów

2020-02-07 12:06:22 (ost. akt: 2020-02-07 12:11:13)

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio wyjadą na dwutygodniowe poligonowe szkolenie zintegrowane. Tego typu zajęcia prowadzone w każdym roku są ważnym elementem systemu szkolenia WOT.

Szkolenia zintegrowane są ważnym punktem na „szkoleniowej mapie” terytorialsów. Poza podstawowymi, wyrównawczymi oraz rotacyjnymi, są jedną z form szkoleń w jakich uczestniczą żołnierze WOT. Każdy żołnierz OT pełniący terytorialną służbę wojskową, raz w roku musi ukończyć tego typu szkolenie. Najczęściej będą one prowadzone na obiektach poligonowych w wymiarze 14 dni.

Szkolenie zintegrowane realizowane jest w trybie szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej terytorialsi podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie.

Dodatkowo szkolenie poligonowe umożliwia przeprowadzenie zajęć w warunkach zwykle niedostępnych w garnizonach. Ponadto taka forma szkolenia w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale.
Szkolenie zintegrowane to zamknięcie etapu wyszkolenia indywidualnego i weryfikacja umiejętności terytorialsów przed kolejnym cyklem, jakim jest szkolenie specjalistyczne.

Żołnierze 7 PBOT będą szkolić się w Strzepczu od 8 do 21 lutego. Terytorialsi z Pomorza spędzą nieprzerwanie dwa tygodnie warunkach poligonowych. Każdy dzień wypełnią im intensywne zajęcia trwające po 12 godzin. Kolejnym etapem wojskowych szlifów będzie rozpoczynające się szkolenie specjalistyczne.

informacja: Maciej Szalbierz, 7 PBOT
zdjęcia: archiwum 7 PBOT