Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Pierwsze w tym roku spotkanie Rady Gospodarczej

2020-02-03 10:25:40 (ost. akt: 2020-02-07 10:58:19)

30 stycznia 2020 r. w wieży ciśnień w Malborku odbyło się pierwsze w tym roku otwarte spotkanie członków Rady Gospodarczej z udziałem Zastępcy Burmistrza Miasta Malborka Józefa Barnasia, przedstawiciela spółki „Elewarr” w Malborku, biura konsultingowego współpracującego ze spółką „Pemal” w Malborku, a także pracowników Urzędu Miasta Malborka. Spotkanie miało na celu przedstawienie i dyskusję nad zaplanowanymi tematami oraz zwiedzenie pomieszczeń wieży ciśnień po jej odrestaurowaniu.

Pan Hubert Grzegorczyk zaprosił członków Rady do współuczestnictwa w II Ogólnopolskim Dniu „Elewarr”, który zaplanowano na dzień 18 kwietnia 2020 r. Obchody odbędą się na Stadionie Miejskim w Malborku w godz. 10.00-16.00. Dla firm Członków Rady będzie to możliwość wypromowania własnej marki i poszczególnych produktów, a także zwiększenie ich rozpoznawalności.

Przedstawiając aktualne etapy procedowania Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego przedstawiciele „Pemal” Sp. z o.o., w sposób kompleksowy odnieśli się do aktualnej wizji zagospodarowania tego terenu, przedstawiając swoje uwagi. Efektem dyskusji jest przygotowanie pisemnych propozycji zmian do planu i przekazanie ich Członkom Rady.

Pani Anna Olkowska – Jacyno - specjalista ds. rewitalizacji w Urzędzie Miasta Malborka przedstawiając szczegółowy zakres przedsięwzięcia i realizacje celów Rozproszonego Inkubatora Przedsiębiorczości na terenie obszaru ewitalizacji,
w tym stworzenie atrakcyjnych warunków dla rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, zapewnienie przestrzeni pod rozwój lokalnej przedsiębiorczości, inwentaryzacje zasobów komunalnych wraz z mapą rozmieszczenia pustostanów i opisem ich stanu technicznego, stworzenie bazy lokali i obszarów do inwestowania na OR, które mogą być wynajmowane/dzierżawione na preferencyjnych warunkach, zachęcała lokalne firmy do wykorzystania tego potencjału.

Pan Piotr Milewski główny specjalista ds. utrzymania dróg i komunikacji w Urzędzie Miasta Malborka przedstawił aktualny stan prac projektowych modernizacji Drogi Krajowej 22. Po długiej dyskusji ustalono, że należy przygotować oddzielne spotkanie z przedstawicielami firm położonych na długości modernizowanej DK 22 w Malborku.

W czasie spotkania Członkowie Rady rozmawiali na temat przedstawienia propozycji kandydatur, które można zaproponować do tytułu zasłużony dla Miasta Malborka oraz Honorowy Obywatel Miasta Malborka.

Kolejny temat dotyczył zmiany w realizacji konkursu Malborski Mistrz Biznesu 2019, którego gala w tym roku odbędzie się 19 czerwca 2020 r. w MZM Karwan.

Nowym tematem była organizacja pierwszego Balu Przedsiębiorców, który odbędzie się w dniu 15 lutego 2020 r. o godz. 19.00 w Restauracji „Cristal” w Malborku. Bal w Karnawale to nie tylko spotkanie przedsiębiorców, ale także innych chętnych osób, których Członkowie Rady zachęcają do udziału w tym balu.

Informację w tej sprawie można uzyskać telefonicznie - tel. +48 885 689 993.

Z uwagi na ograniczony czas, na kolejnym spotkaniu Rada zajmie się Planem Pracy Rady na 2020 rok, współpracą gospodarczą lokalnych firm oraz aktualnym etapem budowy miniatury zamku.

informacja: Rada Gospodarcza przy Burmistrzu Miasta Malborka