Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Charytatywny koncert jubileuszowy Balbin

2020-02-03 10:21:16 (ost. akt: 2020-02-03 10:21:23)

Pełna sala publiczności i aplauz na stojąco po przepięknym koncercie z okazji jubileuszu 35-lecia Balbin i pracy artystycznej Marii Seibert. W sobotę (1.02) w MZM Karwan na scenie wystąpiły obecne i wcześniejsze składy zespołu oraz Eski Floreski ze Sztumu. Można było usłyszeć też Tadeusza Seiberta, który podziękował swojej mamie ale również mieszkańcom Malborka za to, że wspierali go podczas jego udziału w The Voice of Poland. Koncert został zorganizowany w ramach 28. Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.

Jak każdy świąteczny koncert, również ten miał szczytny cel – zbiórka pieniędzy na rzecz Szymona Mazurczaka. Mieszkańcy wrzucili do puszek 3.361 zł, a za wsparcie podziękowała mama chłopca Beata Mazurczak, która jako była Balbina również wystąpiła podczas jubileuszu.

Koncert poprowadzili Anna Szatybełko oraz Michał Juszczkiewicz, znany z programu „Od Przedszkola do Opola”. Obecna była również producentka tego programu Barbara Skarżyńska, która podkreśliła, że kiedy pierwszy raz usłyszała zespół, nie miała wątpliwości, że to oni powinni śpiewać w chórkach. O tym, że to była dobra decyzja świadczy fakt, że Balbiny towarzyszyły małym wykonawcom podczas nagrań przez kilkanaście lat.

Koncert jubileuszowy podzielony był na kilka bloków, w pierwszym usłyszeć można był kolędy i piosenki świąteczne, następnie wspomnienia z pierwszego musicalu „Nasze Radio Ptasie”, tournée po Japonii i spektaklu „Rock Opera Krzyżacy jr.”, prowadzący przypomnieli telewizyjne sukcesy wokalistów prowadzonych przez Marię Seibert a w finale zaśpiewał Tadeusz Seibert.

Na zakończenie były gratulacje, życzenia i oczywiście wielki tort.

Organizatorami koncertu byli Urząd Miasta Malborka, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, partnerem było Muzeum Zamkowe w Malborku.