Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Sobotni Koncert Jubileuszowy Balbin poprowadzi Michał Juszczakiewicz, zaśpiewa też Tadeusz Seibert!

2020-01-29 11:02:22 (ost. akt: 2020-01-29 12:34:45)

W sobotę, 1 lutego o godz. 17.00 w MZM Karwan odbędzie się przełożony koncert z okazji 35-lecia Balbin i pracy artystycznej Marii Seibert. Będzie to ostatnie już wydarzenie w ramach 28. Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce, dlatego na koncercie, który będzie niejaką podróżą w czasie, nie zabraknie też kolęd.

Całość poprowadzi wielki przyjaciel Balbin Michał Juszczakiewicz - aktor, prezenter telewizyjny oraz scenarzysta, reżyser i producent filmów dokumentalnych, znany jednak najbardziej z prowadzenia programu "Od przedszkola do Opola" w TVP1. To właśnie tam mali wokaliści z Balbin przeżyli swoją pierwszą wielką przygodę z telewizją, która trwała niemal 12 lat. Później wielokrotnie gościli na szklanym ekranie w niemal wszystkich programach muzycznych i muzycznych talent-show.

Ostatnio wielkim sukcesem zakończył się udział Tadeusza Seiberta w „The Voice of Poland”, który zajął w programie 3 miejsce. Nie może zabraknąć go oczywiście też na jubileuszu. To właśnie w Balbinach pod okiem Marii Seibert, prywatnie swojej mamy, uczył się śpiewać, nabierał doświadczenia scenicznego i zdobywał wiele nagród na konkursach i festiwalach.

Na koncercie wokalistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny pod kierunkiem Adama Lemańczyka. Zarówno on jak i pozostali muzycy współpracują z Marią Seibert i Balbinami od wielu lat, towarzysząc im przy wielu przedsięwzięciach.

Na wejście obowiązywać będą wszystkie zaproszenia i wejściówki na pierwszy termin.

Organizatorem koncertu jest Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i Urząd Miasta Malborka, partnerem Muzeum Zamkowe w Malborku.

zdjęcia: archiwum Balbin, archiwum The Voice of Polandhttp://m.82-200.pl/2020/01/orig/koncertbalbiny-5445.jpg