Sobota, 24 lutego 2024. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Uczniowie z Malborka w wojewódzkim finale olimpiady ZUS

2020-01-27 11:37:18 (ost. akt: 2020-01-27 11:38:14)

Znamy już finalistów I etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W etapie wojewódzkim zmierzy się 21 trzyosobowych grup. Która z nich będzie reprezentowała Pomorze w warszawskim finale? Tego dowiemy się już w marcu.

Aby zgłosić się do olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych, uczniowie musieli wcześniej wziąć udział w „Lekcjach z ZUS”. W trakcie czterech lekcji młodzież dowiaduje się jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki prowadząc własną firmę.

Do II etapu w całym kraju zakwalifikowało się 336 szkół.
Malbork będą reprezentować uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.
Młodzież ze Malborka już 20 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z 21. najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 17 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady w Warszawie.

Udział w olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić zdobytą podczas „Lekcji z ZUS” wiedzę, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. Indeksy oferują między innymi: Uniwersytet Gdański, Akademia Pomorska w Słupsku, Uniwersytet Warszawski, Katolicki Uniwersytet Lubelski czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz olimpiadzie znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja, a także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie można znaleźć wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych.