Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Paulina Czapla zawalczy o swoją szansę na sukces i udział w Eurowizji 2020!

2020-01-20 14:00:46 (ost. akt: 2020-01-20 15:05:49)

Autor zdjęcia: www.facebook.com/pg/czapla.paulina

21 wykonawców, w tym Paulina Czapla z Malborka, weźmie udział w krajowych preselekcjach do konkursu Eurowizja 2020, który odbędzie się w maju br. w Rotterdamie! Tegoroczny reprezentant Polski zostanie wyłoniony w specjalnym wydaniu programu Telewizji Polskiej „Szansa na Sukces”.

W lutym na antenie TVP zobaczymy 3 odcinki, tzw. Przesłuchania - w każdych wystąpi po 7 wykonawców, a najlepsza trójka zaśpiewa 23 lutego w finale na żywo. Zwycięzca zostanie wybrany decyzją widzów oraz jurorów.

Paulinę Czaplę zobaczymy w drugim odcinku 9 lutego br. Oprócz wokalistki z Malborka, wystąpią również Aleksandra Nykiel, Saszan, Alicja Szemplińska, Weronika Curyło, Damian Kulej i Stashka. Wykonawcy zmierzą się z największymi hitami Eurowizji.

Uczestników oceniać będą muzycy, którzy doskonale znają eurowizyjną rzeczywistość, ponieważ sami brali już udział w tym konkursie. W jury zasiądą Cleo, Michał Szpak oraz Andrzej Gromala (Gromee).

Trzymamy kciuki za Paulinę!

Paulina Czapla skończyła studia na Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Swoją przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę Edyty Górniak „To nie ja”. Swój talent wokalny rozwijała w Malborku w zespołach Balbiny i Airam pod kierunkiem Marii Seibert. Brała udział w wielu programach muzycznych, między innymi X-Faktor i w finale Must Be The Musik. Paulina wydała również dwa single pt. „Twój Talizman” i „Zapomnę”.