Sobota, 4 lutego 2023. Imieniny Andrzeja, Mariusza, Weroniki

Uczniowie II LO na II Konferencji Młodzieżowych Spotkań z Medycyną

2020-01-14 09:05:02 (ost. akt: 2020-01-14 09:08:52)

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną to serie konferencji przeznaczonych dla uczniów szkół licealnych umożliwiające młodzieży zapoznanie się z zawodem lekarskim bez medialnych wyobrażeń i stereotypów.

9 stycznia br. uczniowie klasy IIIc (o profilu biomedycznym) II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku wraz z opiekunem panią Emilią Zygadlińską wzięli udział w II Konferencji Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną w Elblągu organizowanej przez Okręgową Izbę Lekarską i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Podczas konferencji uczestnicy wysłuchali trzech popularnonaukowych wykładów z dziedziny medycyny: „Psychofizyczna natura stresu" - Natalia Witkowska uczennica I LO w Elblągu, „Skóra - Agent 007” - dr n. med. Anna Sobieszek- Kundro Szpital Wojewódzki w Elblągu i „Zbuntowane geny” - dr hab.n.med. Jolanta Wierzba Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii GUMed.

Po dyskusji, która odbywała się po zakończonych wykładach uczniowie, których pytania były najciekawsze lub najbardziej dociekliwe, zostali nagrodzeni. W czasie spotkania została wyróżniona uczennica z II LO – Emilia Srock z klasy 3c.

informacja i zdjęcia: II LO w Malborku