środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

W SP 9 odbył się konkurs kolęd i pastorałek

2019-12-20 10:54:01 (ost. akt: 2019-12-20 11:03:48)

19 grudnia br. w ,,dziewiątce’’ odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. To była kolejna już edycja tego grudniowego konkursu, celem którego było kultywowanie wśród uczniów szkoły polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, oraz popularyzacja znanych i mniej znanych pieśni bożonarodzeniowych (np. "Gdy się Chrystus rodzi", "Pasterze mili", "Hola hola” i inne).

Wszystkie klasy biorące udział w wydarzeniu zaprezentowały się najlepiej jak potrafiły, wprowadzając publiczność pod sceną w cudowny, świąteczny klimat. Warto nadmienić, że podczas prezentacji utworów używane były wytwornice dymu tworzące niezapomnianą atmosferę.

Także i konkursowicze, byli świątecznie przebrani w rekwizyty czy stroje pasterzy lub aniołów. Według jury najlepiej tego dnia zaprezentowali się uczniowie z klas: VB, VA i VIA, którzy zajęli I miejsce.

Wszystkie klasowe występy wywołały duże wzruszenie i tym samym pokazały prawdziwe piękno kolęd. Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom, a szczególnie zwycięzcom. Każda z klas otrzymała śliczne pamiątkowe dyplomy. Konkurs i oprawę muzyczną przygotował Łukasz Rosiak- nauczyciel muzyki w SP 9.

tekst i zdjęcia: Adam Liszewski