Czwartek, 13 czerwca 2024. Imieniny Antoniego, Gracji, Lucjana

„Komputery i inne bajery… - czyli mikołajkowa noc w szkole”

2019-12-18 12:13:31 (ost. akt: 2019-12-18 12:17:08)

„Było tam mnóstwo fajnych atrakcji”, „Ciekawie spędziłam czas z przyjaciółmi”, „Każdy mógł znaleźć coś dla siebie” – to tylko kilka opinii uczniów, którzy wzięli udział w Nocy mikołajkowo-komputerowej, która odbyła się 6 grudnia 2019 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w ramach Malborskiego Budżetu Obywatelskiego Junior.

Poniżej relacja Samorządu Uczniowskiego z imprezy:

„Tak zwana „nocka w szkole” jest u nas organizowana co roku od kilku lat i stała się niejako tradycją. W tym roku została zrealizowana jako projekt „Komputery i inne bajery…- czyli mikołajkowa noc w szkole” finansowany z Malborskiego Budżetu Obywatelskiego „Junior”. Do uczestnictwa w naszej nocy zostały zaproszone 5-osobowe drużyny ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Malborku. W turnieju komputerowym uczestniczyli uczniowie z ZSP nr 4 oraz z II LO.

Noc rozpoczęła się od spotkania z przedstawicielami policji , którzy przeprowadzili zajęcia dotyczące cyberprzemocy. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przygotował szereg atrakcji. Miłośnicy gier komputerowych mogli uczestniczyć w turniejach CS:GO i LOL, rozgrywkach FIFA i spróbować swoich sił na symulatorze jazdy. Można było pośpiewać i potańczyć oraz wziąć udział w turnieju karaoke i turnieju tańca z pomocą Kinect’a. Niektórzy po raz pierwszy mogli przenieść się w wirtualny świat za pomocą gogli VR . Dużym powodzeniem cieszyły się też gry planszowe. Rozrywkę logiczną zapewnił Escape Room. Wiele emocji budziły podchody, podczas których grupy rywalizowały w rozwiązywaniu powiązanych ze sobą zadań. Niektórzy zdecydowali się na uczestnictwo w konkursie kostiumowym. W międzyczasie można było obejrzeć ciekawy film oraz skorzystać z oferty kawiarenki, w której dostępne były smaczne wypieki przygotowane przez rodziców i uczniów, kawa, herbata, napoje, owoce. Tradycyjnie przed północą pojawiła się wyczekiwana pizza, która dodała uczestnikom energii do dalszych zmagań. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.

Jak co roku oprócz zabawy młodzież wzięła udział w globalnej akcji Amnesty International - Maratonie Pisania Listów. Przez całą noc, w atmosferze powagi i wyciszenia, każdy, kto chciał, mógł napisać listy w obronie praw dzieci, młodych aktywistek i aktywistów z całego świata. To największa kampania na świecie na rzecz praw człowieka, w której od czterech lat też mamy swój udział.

Uczniowie po nocy opuszczali szkołę zmęczeni ilością wrażeń, ale zadowoleni. Wielu wyrażało pozytywne opinie o wydarzeniu:

„Atrakcje były bardzo ciekawe i bardzo mi się podobały i z chęcią przyjdę za rok”;
„Atmosfera była super, a relacje z innymi osobami rewelacyjne”;
„Atrakcje pomogły nam zapomnieć o późnej porze i chęci snu”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom i fundatorom projektu MBOJ oraz Radzie Rodziców ZSP nr 3.”

informacja i zdjęcia: ZSP nr 3 w Malborku