Niedziela, 26 marca 2023. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Smakołyki i prezenty na sobotnim jarmarku

2019-12-17 10:39:53 (ost. akt: 2019-12-17 10:54:38)

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Chciałbyś, by na stole wszystko było świeże i inne niż na co dzień? 21 grudnia (sobota) między godz. 9 a 16 warto zajrzeć na świąteczny ekoryneczek do Alternatywy, ul. Grunwaldzka 16-18.

Organizatorem Świątecznego Ekorynku jest Kooeperatywa Żuławska Eko-Box, która o raz kolejny zaprosiła do współpracy producentów zdrowej i świeżej żywności, za którą tak bardzo tęskni wielu mieszczuchów. Tym razem w ofercie będzie wiele gotowych potraw świątecznych: bigos, pierogi, ciasta. Ale też wędzonki, nabiał, kozie i krowie sery, kozie jogurty i kefiry, smaczny chleb i wiele, wiele innych.
Kto na ostatnią chwilę będzie sprzątał, może skorzystać z oferty ekologicznych produktów chemii gospodarczej. Nie zabraknie również naturalnych kosmetyków. W planie jest nawet pokaz makijażu.

Będzie też możliwość wybrania oryginalnych prezentów, bo na stoiskach rękodzielników dostępna będą ceramiczne cuda, ale także torebki maskotki. Warto pamiętać, że w Alternatywie wystawione są obrazy niedawno zmarłej Janiny Krajewskiej, znanej i lubianej malborskiej malarki. Być może komuś zadrży serce na widok tej niezwykłej kolekcji i zdecyduje się kupić którąś z prac.
Jak zwykle, kusić zapachem będą potrawy w jarmarkowym bistro. Przed zakupami będzie więc okazja do posilenia się i spróbowania smakołyków.

Jarmark można odwiedzać od godz. 9 do 16.
http://m.82-200.pl/2019/12/orig/jarmark-21-grudnia-plakat-5346.jpg