Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Uczniowie II LO i SP3 z wizytą w Sejmie

2019-12-12 09:10:52 (ost. akt: 2019-12-12 09:22:15)

9 grudnia grupa młodzieży z II LO oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku wyruszyła do Sejmu RP. Wybrańcy spośród uczniów stanowiły osoby wyróżnione za udział w debatach z okazji Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w II LO 6 i 7 listopada oraz uczniowie z klubu dyskusyjnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku.

Ta wesoła gromadka pod opieką pięciu nauczycielek - pani Anny Ulman, Anny Jaszkowskiej, Stanisławy Kowalskiej, Alicji Maziarz i Beaty Kacprowicz, wsiadła do autokaru i wyruszyła w drogę ku stolicy, aby zwiedzić Sejm Rzeczpospolitej i spotkać się z panem posłem Tadeuszem Cymańskim. Organizatorem przedsięwzięcia była pani Stanisława Kowalska.
Po długiej drodze i równie długim czekaniu pod Kancelarią Sejmu, młodzież w końcu mogła przekroczyć mury budynku, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje. W Sali Obrad Sejmu uczniowie mogli zadać panu posłowi trapiące ich pytania, z czego wywiązała się nie lada dyskusja, trwająca nawet w drodze na obiad!
Każdy mógł poczuć się jak gruba ryba, czy ambasador, gdy zasiadł do obiadu w sejmowej restauracji.

Echa dyskusji na temat wyjazdu i rozmowy z panem posłem roznosiły się po autokarze jeszcze przez długi czas, a każdy zadowolony, po tym ciekawym przeżyciu udał się do domu ze świadomością, że tam gdzie siedział dziś on, na co dzień siedzi jeden z ambasadorów lub posłów!

opracowała: Marcelina Rodziewicz 3a
zdjęcia: Paulina Pawłowska 3a