Piątek, 23 lutego 2024. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Bezpłatne warsztaty edukacyjne „Ekonomia na co dzień” w pedagogicznej bibliotece w Malborku.

2019-12-10 13:09:20 (ost. akt: 2019-12-10 13:57:04)

9 grudnia 2019 r. nauczyciele bibliotekarze z filii w Malborku Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Gdańskiej Macierzy Szkolnej wraz z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosili nauczycieli, wychowawców i doradców zawodowych do wzięcia udziału w projekcie: „Ekonomia na co dzień”.

Program poświęcony jest krzewieniu edukacji finansowej wśród dzieci i młodzieży. Obejmuje również zagadnienia z doradztwa zawodowego oraz przedsiębiorczości.

Spotkanie pt. „Rozwój kompetencji - przedsiębiorczość, innowacyjność – kształtowanie postaw ucznia” odbyło się w gościnnych progach książnicy pedagogicznej w Malborku - Plac Słowiański 5. Szkolenie poprowadziły panie: Urszula Sierżant – koordynator programu i Joanna Bienia – Fijas – trenerka programu, które utrzymywały bardzo dobry kontakt ze słuchaczami i dzieliły się swoją sporą wiedzą. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali bezpłatne pakiety dydaktyczne. Nauczyciele jak i uczniowie, otrzymują w ramach programu dostęp do platformy edukacyjnej oraz do pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej. Istnieje także możliwość stałych konsultacji merytorycznych, metodycznych i organizacyjnych z koordynatorem programu panią Urszulą Sierżant.
Większość informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://ekonomia-na-co-dzien.junior.org.pl/. Program realizowany jest wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawskiego Instytutu Bankowości.