Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

"Mikołajki" w Szkole Podstawowej nr 9

2019-12-10 07:49:04 (ost. akt: 2019-12-09 15:18:49)

W dniu 6 grudnia, jak co roku, w ,,dziewiątce’’ odbyły się ,,mikołajki szkolne’’. Tego dnia św. Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów przebywających w murach szkoły.Świętego.

Mikołaja uczniowie powitali z nieskrywaną sympatią i radością. Jako, że Mikołaj wręczał słodkie upominki, dzieci w podziękowaniu nagradzały oczekiwanego Gościa, oklaskami, zaś te młodsze śpiewały piosenki. Ponadto w tym mikołajkowym dniu w szkolnej bibliotece przygotowano uczniom czytelnicze ,,Mikołajki’’. Podczas spotkań z książką, szkolni czytelnicy mogli wysłuchać opowiadania o historii Świętego Mikołaja. Prócz tego w czytelni, odgadywali tytuły zagadek związanych ze świętami i rozwiązywali przygotowaną krzyżówkę świąteczną.

Ponadto na ,,dziewiątkowych’’korytarzach i klasach pojawiły się świąteczne dekoracje i ozdoby, a niektóre dzieci założyły też czerwone czapki, licząc, że tego dnia nie będzie odpytywania. Wypada przyznać, iż Św. Mikołaj swoją wizytą sprawił naszym uczniom dużo radości i zapewnił także, że odwiedzi SP 9 już za rok.
Tekst i fot. Adam Liszewski SP 9