środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Festyn Adwentowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1

2019-12-09 11:45:11 (ost. akt: 2019-12-09 11:48:39)

Fundacja Szkoła Otwartych Serc i społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku zorganizowały coroczny Festyn Adwentowy. Poniżej relacja przesłana przez organizatorów festynu:

„W auli szkoły zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice oraz mieszkańcy naszego miasta. Mieliśmy przed sobą ważne zadanie. Wiedzieliśmy, że zebrane pieniądze przeznaczymy na zabiegi rehabilitacyjne, dla naszego młodszego kolegi, przedszkolaka – Wojtka. Wszyscy przyszli tu z potrzeby serca. Do organizacji tego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się dużo wcześniej. Każda klasa decydowała o tym, jakie produkty będzie sprzedawała na swoim straganie. Znalazły się tam m.in. – pierogi z kapustą i grzybami, barszcz wigilijny, ozdoby choinkowe, domowe przetwory z grzybkami, ogórkami, buraczkami, pierniki, galaretki, napoje, kiełbasa z grilla, suszone cytrusy, lampiony, małe rośliny doniczkowe, ozdobione decoupage - doniczki i łopatki kuchenne, stoisko z maskotkami, biżuterią.

Ze sceny słychać było pięknie śpiewane przez uczniów i przedszkolaków kolędy świąteczne i piosenki o tematyce zimowej. Prowadzące spotkanie licytowały darowane na aukcję przedmioty m.in. dużego skrzata, wykonane przez naszą nauczycielkę - Panią Jolantę Przybyszewską – siedzisko, nową książkę ambasadorki fundacji Pani Agnieszki Cegielskiej, kupony na kompleksowe mycie auta, kupon na warsztaty wiązania chusty, stojak na choinkę i inne. W „Kawiarence Pod Aniołem” stoły uginały się od domowego ciasta przygotowanego przez nasze mamy i babcie. Odwiedził nas także Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski. Festynowi towarzyszyła ciepła, domowa atmosfera, która połączyła nas wszystkich.

Jak podają skarbnicy festynu - wspólnymi siłami udało nam się zebrać aż 14 770 złotych! Dziękujemy Wam z całego serca!”


Wzruszona Prezes Fundacji „Szkoła Otwartych Serc” – Pani Dorota Ojdowska – Starzyk wyraziła swoja wdzięczność w poniższym podziękowaniu:

"Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko to co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić." ( C.Lewis)

Kochani!
Z ogromną radością, dumą i wzruszeniem pragnę poinformować Was, że tegoroczny Festyn Adwentowy" Kolędą przywołajmy święta" udowodnił, że RAZEM możemy wszystko!
Pobiliśmy zeszłoroczny rekord osiągając kwotę 14 770 złotych!
Z całego serca, najpiękniej, jak potrafię dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą, pomysłowością, zaangażowaniem, umiejętnościami, hojnością, obecnością przyczynili się do tego wielkiego sukcesu.
Dziękuję za każde dobre słowo, każdy uśmiech, wzruszenie, każdy gest życzliwości.
Dziękuję za Waszą nieustanną wiarę, że warto, że na pewno się uda, że znów będzie pięknie...
Dziękuję za Waszą niesłabnącą gotowość do niesienia pomocy dziecku, które tej pomocy od nas potrzebuje.
Dziękuję za kolejny cud, który w trudnych chwilach przypomina, że przecież cuda się zdarzają...
Dziękuję również za to, że nie muszę wierzyć, że ludzi dobrej woli jest więcej.Ja to po prostu wiem...
Dobro, które niesiecie światu wróci do Was na pewno!
Jakże bardzo jestem Wam wszystkim wdzięczna!
Niech Dobre Anioły towarzyszą Wam w ten niezwykły świąteczny czas...

Prezes Fundacji "Szkoła Otwartych Serc", Dorota Ojdowska- Starzyk


Informacja i zdjęcia: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku