Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Gala Wolontariatu i wyróżnienia dla najaktywniejszych wolontariuszy

2019-12-09 10:56:38 (ost. akt: 2019-12-09 11:07:08)

Na sobotniej (7.12) pierwszej Gali Wolontariatu zorganizowanej przez Malborskie Centrum Wolontariatu można było się przekonać, jak ważni i aktywni są malborscy wolontariusze, którzy bezinteresownie pomagają najbardziej potrzebującym ale również angażują się w organizację imprez miejskich.

Spotkanie w Fabryce Inicjatyw było okazją do podziękowania i do nagrodzenia najbardziej aktywnych osób. Galę wspólnie z szefową Malborskiego Centrum Wolontariatu Magdaleną Adamską poprowadził Piotr Piesik. Słowa uznania wygłosili burmistrz Marek Charzewski, Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz - przewodniczący Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych, Andrzej Panek oraz Marcin Waniewski, organizator Castle Triathlon - jednej z największych imprez w naszym mieście, przy której w tym roku pracowało aż 300 wolontariuszy.

Coach Beata Rychcik ze Studia Socjoedukacji przekonywała o tym, jak ważna dla rozwoju młodego człowieka jest działalność wolontariacka, jakich może nauczyć kompetencji i jak dobrze jest ona postrzegana przez przyszłych pracodawców.

Nie zabrakło również akcentu artystycznego, własny wiersz na temat wolontariatu odczytał Stanisław Orłowski.

Na zakończenie uhonorowani zostali wszyscy wolontariusze, ale trójka z nich w szczególny sposób. Alicja Krauze (1 LO) i Katarzyna Świątek (2 LO) otrzymały tytuł Zasłużony dla Wolontariatu, natomiast tytuł Wolontariusza Roku powędrował do Wiktorii Tuńskiej (2 LO).

Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili gości na poczęstunek i do wspólnej zabawy. Był też punkt Maratonu Pisania Listów, organizowanego przez Amnesty International.

Gala została zorganizowana w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, które w Malborku rozpoczęły się już w czwartek Paradą Wolontariuszy z udziałem około 130 osób, zakończonej happeningiem na pl. Kazimierza Jagiellończyka.

Malborskie Centrum Wolontariatu na obchody pozyskało środki z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Przeczytaj również: Zielona parada wolontariuszy na rozpoczęcie Dnia Wolontariusza