Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Stowarzyszenie "Roztańczony Malbork” zdobywa środki i zachęca do współpracy

2019-12-06 14:15:37 (ost. akt: 2019-12-06 14:21:18)

Stowarzyszenie "Roztańczony Malbork” zostało zaproszone przez Fundację Pokolenia do wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu o nazwie "The Giving Circle", które odbyło się 3 grudnia br. w Olivia Business Centre w Gdańsku. W wydarzeniu tym wzięły udział trzy organizacje: Akademia Rozwoju Columbus, Fundacja "Nielada Historia" oraz malborskie stowarzyszenie.

- Każda organizacja przedstawiła swój projekt, który chciałaby zrealizować. Celem naszego projektu było zakupienie specjalistycznej podłogi baletowej dla osób tańczących w naszym stowarzyszeniu. Trwająca dość długo licytacja sprawiła, że projekt naszego stowarzyszenia spotkał się z największym uznaniem i otrzymał wsparcie darczyńców w kwocie 4000 zł. Ambasadorem naszego projektu był Jacek Suchiński - wieloletni tancerz, instruktor oraz choreograf. Zadaniem jego było zachęcenie zgromadzonych na wydarzeniu darczyńców do wpierania naszego projektu. Jak widać poradził sobie z tym świetnie. Wielkie podziękowania należą się również: Burmistrzowi Markowi Charzewskiemu za wsparcie podczas licytacji, Pawłowi Dziwoszowi - Przewodniczącemu Rady Miasta Malborka, który również wsparł nasz projekt i aktywnie wpływał na osoby licytujące, Jarosławowi Filipczakowi - Przewodniczącemu Rady Gospodarczej Malborka za udział w wydarzeniu i aktywność w trakcie licytacji – dziękuje Mariusz Zawadziński, prezes Stowarzyszenia. - Na sali obecny był również Piotr Patok- właścicielowi firmy Dance Theater Technology, która jest dystrybutorem podłóg baletowych na Pomorzu. Firma ta udostępniła w trakcie wydarzenia przykładowe podłogi baletowe, aby można było je zaprezentować podczas prezentacji. Wielkie słowa uznania należą się Pani Celinie Pacanowskiej za przygotowanie członków stowarzyszenia do tego wydarzenia. Było to dla nas niezwykle miłe i ciekawe doświadczenie, które sprawiło, iż uwierzyliśmy, że to co robimy ma sens i spotyka się z uznaniem tak wielu osób - dodaje.

Stowarzyszenie Roztańczony Malbork powstało w maju 2019 r. w celu wspierania rozwoju kulturowego zarówno dzieci jak i ich rodziców z terenu Malborka. Celem nadrzędnym naszego stowarzyszenia jest przedstawienie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. W Stowarzyszeniu tańczą zarówno dzieci jak i ich rodzice, przez co mają lepszy kontakt ze swoimi dziećmi. Razem z dziećmi wyjeżdżają na różnego rodzaju festiwale i obozy taneczne, dzięki czemu przeżywają z dziećmi różnego rodzaju emocje, a przy ich boku dzieci uczą się odwagi podczas publicznych występów i uporu w dążeniu do osiągnięcia założonego celu.

- Zachęcamy wszystkie osoby, którym bliska jest nasza idea do kontaktu z naszym stowarzyszeniem, gdyż jesteśmy otwarci na wszelkie ciekawe pomysły – zachęca Mariusz Zawadziński.

informacja i zdjęcia: Stowarzyszenie "Roztańczony Malbork"