Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Historia Zbyszka i Danusi wyśpiewana przez młodzież w Rock Operze Krzyżacy jr.

2019-12-06 08:53:22 (ost. akt: 2019-12-06 08:56:28)

Grudzień to miesiąc, w którym królują przede wszystkim kolędy i piosenki świąteczne. Tym razem jednak mieszkańcy Malborka, Sztumu i okolic będą mogli na chwilę oderwać się od zgiełku przygotowań przed Bożym Narodzeniem i obejrzeć zupełnie inną historię. Historię miłości Zbyszka i Danusi oraz trudnych polsko- krzyżackich relacji.

Temat jest wszystkim dobrze znany, ponieważ spektakl oparty został na powieści „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza, zaskakujący jest jednak sposób opowieści – musical w wykonaniu niezwykle zdolnej młodzieży z Malborka.

W grudniu „Rock Opera Krzyżacy j.” wystawiona zostanie w sumie 6 razy - 3 razy w Malborku (13 grudnia) w zamkowym Karwanie i 3 razy w Sztumskim Centrum Kultury (16 grudnia). W każdym mieście dwa pierwsze spektakle przeznaczone są dla szkół (biletów już brak), a widowiska wieczorne o godz. 18.00 dla wszystkich zainteresowanych.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w siedzibie MCKiE w Szpitalu Jerozolimskim przy ul. Armii Krajowej lub w Szkole Łacińskiej na Starym Mieście oraz w Sztumskim Centrum Kultury.

Organizatorem wydarzenia jest Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, partnerami są Muzeum Zamkowe w Malborku, Sztumskie Centrum Kultury, I Liceum Ogólnokształcące w Malborku i Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.
Spektakl oparty jest na przedstawieniu KRZYŻACY ROCK-OPERA, do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Malborską wersję widowiska wyreżyserowała Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem. Libretto zaadoptowały Maria Keńska-Wyszyńska i Monika Pozorska.

http://m.82-200.pl/2019/12/orig/plakat-6-ok-5304.jpg