środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Zielona parada wolontariuszy na rozpoczęcie Dnia Wolontariusza

2019-12-05 14:13:38 (ost. akt: 2019-12-05 14:21:37)

Po raz pierwszy w Malborku zorganizowane zostały obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza! Uroczystości rozpoczęły się od Parady Wolontariuszy, która wyruszył a dziś (5.12) spod siedziby Malborskiego Centrum Wolontariatu na Starym Mieście i ulicami miasta przeszła na plac Kazimierza Jagiellończyka, gdzie odbył się jedyny w swoim rodzaju happening! Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalnie na tę okazję przygotowane zielone koszulki.

Na scenie w centrum miasta zaprezentowały się Kluby Wolontariuszy z poszczególnych szkół, dzieci i młodzież zatańczyły wspólnie Belgijkę, wykonano zdjęcie wszystkich uczestników z drona. Jak na obchody tak ważnego święta przystało, nie mogło zabraknąć tortu. Porcji starczyło dla wszystkich.

A już w sobotę, 7 grudnia br. w Fabryce Inicjatyw na ul. Grunwaldzkiej odbędzie się GALA WOLONTARIATU, która podsumuje dotychczasową działalność Centrum. Podczas spotkania zostaną nagrodzeni najbardziej aktywni wolontariusze, którzy otrzymają tytuł "Wolontariusz Roku".

Organizatorem Dnia Wolontariusza jest Malborskie Centrum Wolontariatu, na czele którego stoi Magdalena Adamska. Jest to osoba, która jak nikt potrafi przekonać do działalności charytatywnej, zorganizować akcje i zmobilizować młodych ludzi do bezinteresownej pomocy.