Piątek, 24 maja 2024. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Intensywny weekend malborskich hokeistów

2019-12-03 10:12:24 (ost. akt: 2019-12-03 10:14:16)

W miniony weekend najmłodsza grupa malborskich hokeistów uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju mini hokeja na Lodzie "Czerkawski Cop 2020" w Elblągu. Był to jeden z cyklu czterech organizowanych przez byłego hokeistę Mariusza Czerkawskiego turniejów eliminacyjnych, który ma na celu wyłonić najlepsze drużyny, które będą rywalizowały w finale w marcu 2020 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Niestety malborscy Bombersi nie zakwalifikowali się do finału w Warszawie, ale bardzo dzielnie walczyli w turnieju w Elblągu, zajmując 7 miejsce na 9 sklasyfikowanych zespołów. Zawody prowadzili oprócz wspomnianego Czerkawskiego także olimpijczycy Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz i Michał Garbocz.

W składzie Bombersów zagrał najmłodszy na turnieju zawodnik Aleksander Kujawa, który ma zaledwie sześć lat. W składzie oprócz Olka zagrał jego brat Filip, na bramce Patryk Wojciechowski, Marcel Lewandowski, Bartek Małyj, Kacper Dorobek, Dominik Seroka, Igor Mazurek, Piotr Maślak. Trenerem i opiekunem małych hokeistów w trakcie turnieju był Maciej Cyganowski.

Także w miniona niedzielę rozegrano już III kolejkę rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku, organizowaną przez UKS Bombek SP3 i OSiR. W tym roku jest to już X edycja, w której do rywalizacji stanęło aż 9 drużyn. Po 3 kolejkach bez straty pkt prowadzą Bombersi, którzy wygrali swój mecz z Gromem Morąg 18 - 4. Bramki strzelili w tym meczu: Radek Czerniewski - 5, Paweł Badziong - 5, Maciej Cyganowski - 4, Mirek Godek - i Michał Żołnowski - 3.

UKS Bombek SP3 zwyciężył drużynę Kościerskie Niedźwiedzie 11 - 3, wskakując na czwarte miejsce w tabeli. Bramki strzelili dla UKS : Mateusz Mozołowski - 3, Szymon Cyganowski - 3, Bartosz Seńko - 2, Kacper Dorobek - 2 i Łukasz Piór - 1.
Michał Sadowski wraz z zespołem SMS Toruń zajmuje 7 miejsce w tabeli I ligi seniorskiej w hokeju na lodzie, Michał z 4 bramkami i 10 asystami zajmuje 38 miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej na 500 sklasyfikowanych zawodników. Bartosz Grabara zagrał 20 minut (jedna tercja) w wygranym przez Sokoły Toruń meczu przeciwko ŁKH Łódź i cały mecz także wygrany z GKS Stoczniowiec w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy.

Michał Nawrocki otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji U18, które odbędzie się w dniach 9 - 15 grudnia w Gdańsku, zakończone dwumeczem z reprezentacją Litwy, która gra w elicie dziesiątki najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej. Michał walczy o miejsce w składzie na mistrzostwa Świata we Włoszech, aktualnie gra w Klubie DEG Dusseldorf na pierwszym poziomie rozgrywek U17 w Niemczech.

W kategorii żak starszy UKS Wikingowie Elbląg, którego Klub wspólnie z UKS Bombek reprezentują nasi zawodnicy w rozgrywkach U14 przegrał obydwa mecze z ŁKH Łódź. W składzie wspólnego zespołu zagrali: Michał Król, Michał Muczeński, Miłosz Rukat, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabażyński. W kategorii żak młodszy U12 nasza drużyna najbliższy mecz rozegra w Gdańsku przeciwko GKS.

Zapraszamy do kibicowania w najbliższy weekend RLH i zachęcamy też najmłodszych do uczestnictwa w nieodpłatnych zajęciach otwartych UKS Bombek w każdy poniedziałek i czwartek na godz. 16.00 -1645 na darmowe nauki jazdy na łyżwach dla dzieci pod fachową opieką wykwalifikowanych trenerów (dla dzieci od 4 - 10 lat). Zapraszamy tez na stronę www.hokejmalbork.pl.

Hokej dla najmłodszych wspierają: Wobex, ASO Harasimowicz, Alegre Jarosław Buła, Falken, Pralnia Eko Laguna, Klub Dołek, Bar BIS, Sklep Elegant, P. Wojciechowski, M.Kujawa KS Sport, APF, Arte Vita, Stowarzyszenie Nasz Wielbark SP3, OSiR Malbork, Miasto Malbork.

Informacja i zdjęcie: Sławomir Nawrocki, UKS Bombek