Wtorek, 18 czerwca 2024. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Widowiskiem „Horyzont Zdarzeń” zakończyły się tegoroczne Metafory Muzyczne

2019-12-02 10:06:57 (ost. akt: 2019-12-02 10:12:54)

W niedzielę, 1 grudnia, Bożena Belcarz wraz z chórem Lutnia i współpracującymi z nią artystami zaprosiła malborską publiczność na niezwykłe, wręcz mistyczne widowisko "Horyzont Zdarzeń", które zakończyło tegoroczne Metafory Muzyczne. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, organizatorzy zapewnili, że za rok będzie kolejna.

W zamkowym Karwanie można było zobaczyć przejmującą walkę dobra ze złem, z której zwycięsko wychodzi miłość i pokój. Można było usłyszeć piękną muzykę ozdobioną słowem i tańcem. Klimatu dodała wyjątkowa scenografia, która przeniosła widzów wręcz do innego świata.

Spektakl poprzedziły warsztaty artystyczne, podczas których wykonawcy doskonalili umiejętności i przygotowywali się do swoich ról. Warsztaty wolności wewnętrznej w tańcu, pracy z ciałem oraz ruchu scenicznego poprowadzili Rima Siostra Ptaków, Krzysztof Dziwny Gojtowski i Teatr Korkoro, warsztaty tworzenia masek scenicznych Baba Yaga's Masks Agata Żukiewicz, warsztaty teatralne Agnieszka Skawińska, warsztaty wokalne Bożena Belcarz a warsztaty gry na bębnie Michael Jones.

Organizatorami tegorocznych Metafor Muzycznych były Malborskie Stowarzyszenie Chóru Lutnia i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, partnerami Teatr Korkoro, Rima Siostra Ptaków, Krzysztof „Dziwny” Gojtowski, Agata Żukiewicz, grupy taneczne z MCKiE pod kierunkiem Angeliki Lenczewskiej i Celiny Pacanowskiej.

Impreza otrzymała dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Malborka i Starostwa Powiatu Malborskiego.