Wtorek, 23 kwietnia 2024. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

XVI Rambit Przedszkolny za nami

2019-12-02 09:09:13 (ost. akt: 2019-12-02 09:13:35)

Za nami kolejne święto malborskich przedszkolaków, wspaniała atmosfera i dużo emocji podczas wspólnej zabawy. W piątek, 29 listopada br. w sali sportowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1 w Malborku już po raz szesnasty dzieci z malborskich przedszkoli rywalizowały w sportowych konkurencjach podczas corocznego Rambitu Przedszkolnego. Zawodom towarzyszył ogromny doping, wielkie emocje oraz wola walki i chęć zwycięstwa.

Impreza przeprowadzona w atmosferze radości, była kolejnym pozytywnym przeżyciem dla najmłodszych. Zmagania sportowe zapewniły również wiele wzruszeń kibicującym im najbliższym.

Nad sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji czuwała komisja sędziowska wybrana spośród rodziców znajdujących się na widowni. Konkurencje były punktowane, lecz klasyfikacja punktowa i wyłonienie zwycięzcy nie były celem organizatorów rywalizacji. Najważniejsze było sprawienie przyjemności przedszkolakom oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Wszyscy mogli poczuć się zwycięzcami, dlatego każde dziecko otrzymało jednakowy złoty medal. Wręczał je burmistrza Marek Charzewski, który podkreślił szczególne znaczenie imprezy w naszym mieście.

Od początku istnienia Rambitu jej inicjatorem i organizatorem jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, reprezentowany przez Małgorzatę Krysik, która zadbała o to, aby, oprócz medali dzieci otrzymały słodkie upominki, a przedszkola wartościowe nagrody rzeczowe.

Burmistrz Miasta Malborka dziękuje za współorganizację wszystkim malborskim przedszkolom. Szczególne podziękowania należą się dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, pani Elżbiecie Sumowskiej, za to, że jako gospodarz, stworzyła sprzyjające warunki do przeprowadzenia imprezy. Podziękowania kierowane są również do młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zawodów.