środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

II LO mistrzem konkursu prawniczego

2019-11-29 13:07:11 (ost. akt: 2019-11-29 13:16:08)

W ramach Tygodnia Edukacji Prawnej 28 listopada w Sądzie Rejonowym w Malborku po raz pierwszy odbył się konkurs prawniczy skierowany do wszystkich szkół średnich powiatu malborskiego i nowodworskiego pt,, Konkurs Wiedzy Prawniczej’’. Organizatorem konkursu był Sąd Rejonowy w Malborku.

Poniżej relacja uczennic II LO:
Na początku przywitał nas Pan Prezes Sądu Rejonowego Pan Maciej Helmin. Gośćmi byli m.in Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Malborku Pani Hanna Lalak, adwokat Bogdan Statkiewicz, radca prawny Pani Barbara Sikorska.
Cały konkurs poprowadził sędzia Pan Andrzej Iwanowski, który 26 listopada z tytułu Tygodnia Edukacji prawnej przybliżył młodzieży naszej szkoły zasady i zagadnienia konkursu.
Do rozgrywki przystąpiło 5 szkół; ZSP 4 Malbork, ZSP 3 Malbork, LO 2 Malbork, LO 1 Malbork i LO w Nowym Dworze Gdańskim.
Konkurs miał trzy etapy; w pierwszym zadaniu były stwierdzenia typu prawda - fałsz, w drugim uczestnicy musieli wybrać poprawną odpowiedź, a trzecie miało charakter pytań otwartych. Reprezentantem naszej szkoły była klasa 2a o profilu prawnym, a przedstawicielem naszej drużyny był Filip Tkaczyk, w skład drużyny wchodzili również Nikola Furmańska i Jakub Szczepański z klasy 2a. Całą drużynę dopingowała klasa oraz Pani Barbara Sikorska i Pani Bożena Baranowska. Do konkursu obejmującego zagadnienia z historii, wosu i elementów prawa pilnie przygotowywały Pani Anna Jaszkowska i Pani Barbara Sikorska w ramach współpracy naszej szkoły z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku.
II LO zajęło 1 miejsce.! Na podium stanęli również uczniowie innych szkół :
2 miejsce- ZSP 4, 3 miejsce- I LO .
Cieszymy się z I miejsca, zwłaszcza, że konkurs nie był łatwy, a przygotowania wymagały wiele poświęconego czasu!

Opr. Anita Zalewska, Kinga Boroszko z 2a
Zdjęcia: Zuzanna Murawska 2a