środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Dzień otwarty w "Stacji Malbork +"

2019-11-29 09:07:37 (ost. akt: 2019-11-29 09:08:17)

W czwartek 28 listopada odbyła się dzień otwarty w "Stacji Malbork+" przy ul. Sienkiewicza. Spotkanie andrzejkowe było pretekstem do zaprezentowania działań jakie mają miejsce w placówce.

Podopieczni "Stacji" przedstawili swoje umiejętności taneczne, wystawili teatr cieni oraz zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania harcerskich piosenek.

"Stacja Malbork+" mieści się przy ul.Sienkiewicza 43. Budynek zaadaptowany został na placówkę dla dzieci i poradnię rodzinną w ramach zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego "Malbork na "+" - rewitalizacja historycznego śródmieścia Miasta Malborka", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WP 2014-2020 oraz „Malbork na „+” działania społeczne w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego RPO WP 2014-2020.

Placówka pełni rolę wsparcia dla dzieci i rodziców z obszaru rewitalizacji. Na miejscu mogą korzystać z pomocy psychologa, pedagoga oraz porad prawnych. Dzieci na co dzień korzystają z zajęć plastycznych, teatralnych, sportowych czy tanecznych. Planowane są również wyjazdy na zimowe i letnie obozy.

"Stację Malbork +" poprowadzi partner społecznych Miasta Malborka - ZHP Chorągiew Gdańska. Realizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku.