Piątek, 27 stycznia 2023. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Jacek Hugo-Bader spotkał się z Malborczykami

2016-11-29 11:49:41 (ost. akt: 2016-11-29 15:03:22)

W czwartkowe listopadowe popołudnie (24.11.2016) Mediateka Miejskiej Biblioteki Publicznej wypełniła się po brzegi czytelnikami, którzy przybyli na spotkanie z cenionym dziennikarzem Jackiem Hugo-Baderem.

Dziennikarz opowiedział o swojej najnowszej książce Skucha, w której kreśli losy swych dawnych koleżanek i kolegów z czasów demokratycznej opozycji. Nie zabrakło też pytań o te wcześniejsze, jak chociażby o "Długi film o miłości" czy "Powrót na Broad Peak". Dość długo toczyła się dyskusja na temat jej zakończenia. Pan Jacek przekonywał zebranych, iż w każdym z nas zapisana jest historia godna opowiedzenia, a on jako reporter wydobywa te ludzkie historie, często bardzo osobiste i opisuje w swoich reportażach. Uczestnicy spotkania poznali zakulisowe okoliczności powstania niektórych reportaży. Nasz gość mówił też o swojej pracy dziennikarskiej, zajęciach ze studentami czy marketingu politycznym, a na pytania publiczności udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Po zakończeniu spotkania Jacek Hugo-Bader wpisywał indywidualne dedykacje w zakupionych przez czytelników książkach, potwierdzając je swoja pieczęcią i odciskiem palca.

tekst: Danuta Czop, Miejska Biblioteka Publiczna

Mediateka - Miejskiej Biblioteki Publicznej
(budynek Szkoły Łacińskiej), Stare Miasto 42