Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Neuroina zagra w Makul@turze

2019-11-27 12:19:32 (ost. akt: 2019-11-27 12:26:25)

14 Grudnia 2019r w Przestrzeni Aktywności Twórczej Makul@tura zagra malborski zespół Neuroina.

Bilety w cenie 15/20 zł

Pomysł stworzenia zespołu Neuroina powstał po zamknięciu rozdziału z Fake Fog pod koniec 2015 roku w Malborku za sprawą 3/4 tego składu czyli Marka Januszkiewicza (ex Shire), Daniela Szutiaka (ex Shire) i Patryka Muntowskiego. Pustkę wypełnia Marcin 'Marvin' Barański zajmując puste miejsce przy mikrofonie do 2016 roku.
Grupa w tym składzie wydaje demo zawierające trzy kompozycje przy tym tworząc clip do utworu znajdującego się na krążku "Dzieci Pana B." przy współpracy z nieszablonowym artystą Cinemanual. Kilkukrotnie gościli w Radio Malbork a w 2016 roku znajdują się na Liście Przebojów Radia Orbit oraz Radia Rocktime. Przez ten czas dochodzi jeszcze współpraca z takimi zespołami jak: 1984, Bright Ophidia, Cuba de Zoo oraz na koncie ma kilkanaście samodzielnych koncertów.

Na początku 2017 roku następuje zmiana i do trzonu składu dołącza, zajmując znów puste miejsce przy mikrofonie, Marcin Kołpaczewski. Wnosi świeży powiew wokalno-tekstowy oraz klimat na bardziej rockowy. Grupa w tak zmienionej formie przygotowuje nowy materiał.

W połowie 2018 roku dołącza do zespołu brakujące ogniwo czyli Mariusz Sasin, druga gitara poszerzająca przestrzeń neuroinowe brzmienie. W październiku 2018 roku Neuroina gości w Radio Malbork wykonując na żywo akustyczną wersję "Miasta mgieł" promując swój pierwszy w tym składzie koncert, który odbył się w Malborku. Pod koniec października wchodzi do studia ZPD w Gdańsku by nagrać Epkę.
W kwietniu 2019 roku zakończono pracę nad krążkiem i 26 kwietnia miała miejsce premiera utworu "Wizje" w Radio Malbork. Na kanale YT pojawił się clip do utworu “Wizje”

W lipcu 2019 roku po raz pierwszy muzyka zespołu była emitowana przez ogólnopolski Program Trzeci Polskiego Radia, gdzie zespół otrzymał pozytywne recenzje ich muzyki.
Pochlebne recenzje nadeszły m.in. z Portalu Szarpidrut.pl , rock3miasto.pl. oraz Wieczorna ROCKosfera.

W 2019 roku zespół zagrał kilka koncertów, wziął udział w festiwalu Undergrammy w Tczewie. Pod koniec listopada odbędzie się premiera clipu do utworu „Kołysanka” pochodzącego z ostatniej płyty.

Skład zespołu:
Marcin Kołpaczewski - wokal, gitara akustyczna
Marek Januszkiewicz - gitary
Mariusz Sasin - gitary
Patryk Muntowski - bas
Daniel Szutiak - perkusja

FB zespołu https://www.facebook.com/neuroinamusic/