Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Dzień Życzliwości w SP 9

2019-11-25 11:17:23 (ost. akt: 2019-11-25 11:32:06)

21 listopada już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 9 obchodzono Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby zaznaczyć jak ważne jest dla każdego z nas potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu i mówienia dobrych słów.

Na dobry początek dnia, każda osoba wchodząca do szkoły otrzymywała "życzliwkę" - uśmiechniętą buźkę. Cała szkoła udekorowana była na żółto: balony, uśmiechnięte buźki, hasła i wierszyki na temat życzliwości i dobrego wychowania. Oprócz tego, każda klasa miała do wykonania na ten dzień kilka zadań:
- ułożenie hasła , rymowanki dotyczącej życzliwości
- wykonanie gazetki klasowej
- wykonanie plakatu propagującego kulturalne zachowanie
- opracowanie klasowego kodeksu życzliwości
- zorganizowanie plebiscytu na najżyczliwsza osobę w klasie - samorząd szkolny opracował kryteria nadania tytułu Klasowego kawalera Orderu Życzliwości
- ubranie się w tym dniu na żółto.

Tego dnia działała także Poczta Życzliwości, do której każdy uczeń mógł wrzucić ciepłe, miłe słowa skierowane do wybranej osoby. Zwieńczeniem dnia był apel, na którym klasowi Kawalerowie Orderu Życzliwości zostali udekorowani orderami. Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień przygotował samorząd szkolny pod opieką p. Ewy Lemańczyk. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego miłego święta.

Zdjęcia i tekst- Adam Liszewski