Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Kacper Patoka z dwoma złotymi medalami na zawodach Małych Mistrzów

2019-11-25 10:43:19 (ost. akt: 2019-11-25 11:00:47)

Ośmioro najmłodszych zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR reprezentowało Malbork w ogólnopolskich zawodach pływackich pod nazwą „Mali Mistrzowie”, które odbyły się w Grudziądzu w minioną sobotę 23 listopada.

Tym razem na słupkach startowych pierwszego bloku zawodów stanęli najmłodsi, pływacy dziewięcioletni i młodsi. Dla wielu z nich były to pierwsze zawody w życiu. W zawodach, w których wzięło udział 307 zawodników z 19 klubów, nasi zawodnicy mogli skonfrontować się z zawodnikami z województwa kujawsko-pomorskiego. Z tego bowiem województwa wywodziła się znakomita większość pływaków startujących w Grudziądzu. Malborczycy, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej pierwszego bloku, bardzo mocno zaakcentowali swoją obecność na grudziądzkich zawodach.

Po emocjonującej walce z pływakiem z Lipna, z dwoma złotymi medalami wrócił z zawodów dziewięcioletni Kacper Patoka. Nasz zawodnik poprawiając swoje dwa najlepsze rezultaty w konkurencjach 50m stylami dowolnym i grzbietowym mógł cieszyć się z imponującego dorobku medalowego. Warto też docenić wyniki czasowe Kacpra bowiem ten zaledwie 9 letni pływak pokonał dwie długości pływalni kraulem w czasie 35,93s, a grzbietem w czasie 43,19s. Do wysokiego poziomu Kacpra dołączyła debiutująca na zawodach pływackich siedmioletnia Kinga Sawicka. Nasza najmłodsza wiekiem i stażem zawodniczka zrobiła wszystkim ogromną niespodziankę bowiem z wielką determinacją pokonała po jednej długości stylem grzbietowym i dowolnym. Jej ambicja i wola walki, a także uzyskany czas pozwoliły na zdobycie medali na pierwszych w życiu zawodach. Kinga zajęła drugi stopień podium na dystansie 25m stylem dowolnym i trzecie miejsce na tym samym dystansie w stylu grzbietowym. Obok Kingi na grudziądzkich zawodach swój debiut zaliczył również Fryderyk Dorobek, który spisał się doskonale poprawiając swoje wyniki odnotowane na treningach. Fryderyk zajął w debiucie 9 i 11 miejsce. Blisko podium w Grudziądzu był ośmioletni Kazimierz Zwoliński. Najstarszy z trójki braci poprawiając aż o 5s swój rekord życiowy na 25m stylem dowolnym zajął 6 miejsce. Miejmy nadzieję, że jego niezadowolenie z niezdobycia medalu przełoży się na zaangażowanie w pracę treningową i z kolejnych zmagań wróci ze zdobyczami medalowymi. Malborscy pływacy wiedzą jednak, że najważniejsze dla nich jest nie zdobywanie medali ale progresy w wynikach, a na ich brak nie można po zawodach w Grudziądzu narzekać. Ośmioosobowa ekipa MAL WOPR startowała w zawodach Małych Mistrzów szesnastokrotnie zaliczając w nich 15 rekordów życiowych. Siódme miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i dwa rekordy życiowe wywiózł z Grudziądza Jan Pindel. Doskonale spisał się też siedmioletni Ignacy Zwoliński, który z dwoma życiówkami zajął na zawodach dwukrotnie ósme miejsce. Także dwa nowe rekordy życiowe przy ogromnym zaangażowaniu i walce z czasem, zaliczyły w Grudziądzu Olivia Sawicka i Barbara Siwiak.

Grudziądzkie zawody przeszły do historii MAL WOPR jako bardzo udane. Nasi zawodnicy nabierają doświadczenia ale także integrują się w grupie, zdobywają nowe znajomości. Cieszy zaangażowanie i wytrwałość malborskich pływaków, którzy trenują i reprezentują nasze miasto mimo przeciwności.

Informacja: MAL WOPR Malbork