Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

WYSTĘP ODWOŁANY: W Alternatywie w piątek wystąpią stand-uperzy

2019-11-25 10:20:42 (ost. akt: 2019-11-28 11:36:21)

Stand-up Polska zaprasza 29 listopada (piątek) o godz. 19 na występ komików, którzy zaprezentują fragmenty swoich najnowszych programów solowych. W malborskiej Alternatywie wystąpią: Maciek Adamczyk, Wojtek Fiedorczuk i Karol Kopiec.

Kto się lubi pośmiać, nie może nie skorzystać z okazji. Na jednej scenie spotkają się bardzo znani komicy. Bilety są obecnie w przedsprzedaży na www.kupbilecik.pl po 35 zł. W dniu występu będą po 45 zł.

Tym razem swoje umiejętności zaprezentuje Maciek Adamczyk, jeden z bardziej doświadczonych komików w Polsce, który stand-upem zajmuje się od ponad 10 lat. Niech nie zwiedzie was jego wieloletni staż - mimo walki z głupotą i zakłamaniem na samym froncie, nie nabawił się cynizmu czy zgorzknienia.
W swoich występach szuka ze stoickim spokojem absurdów, słabostek i wad rodzaju ludzkiego, wyciągając je na światło dzienne, ale jednocześnie serwując im kubek dobrego kakao. Od lat tworzy teksty komediowe na tematy tak różne jak zagadnienia prawniczej legislacji czy istota polsko-niemieckich Dni Węgorza.

Wojtek Fiedorczuk, jak na ramy gatunku uprawia bardzo kontrowersyjnystand-up, prawie wcale nie mówiąc nic kontrowersyjnego… Stara się kierować absurdem, prowokacją, delikatnym, acz znaczącym wariactwem. Celuje w zaskoczenie, nowoczesne niedopowiedzenie, szermuje szczerością. Liczy na inteligencję widza i często się nie przelicza.
Jak sam przyznaje, „natychają” go Tuwim, Słonimski, Starsi Panowie, Młynarski. Cieszy go, gdy ktoś podczas jego występu rozumie o co mu chodzi. Komentuje także bieżące wydarzenia w „Szkle Kontaktowym” na antenie TVN24.

Karol Kopiec to improwizator, komik posługujący się w dużej mierze językiem abstrakcji. Jego występy to unikatowa podróż przez multiwers skojarzeń, odniesień i galaktyki wyobraźni. Na scenie od 2008 r. Laureat praktycznie wszystkich polskich przeglądów komediowych. Wystąpił m.in. w trzech sezonach Comedy Central prezentuje, u Kuby Wojewódzkiego oraz na Roaście Michała Szpaka, który transmitowany był w TVN. Kilkukrotnie mogliśmy go oglądać również na antenie TVP2 w takich programach jak: „Dzięki Bogu już weekend” oraz „Tylko dla dorosłych”.

Występy Karola są pełne absurdu i optymizmu. Zaprasza do dziwnego świata, niby dobrze nam znanego. a jednak niezwykłego, świata naszej codzienności widzianej z innej strony.