środa, 17 sierpnia 2022. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Uroczyste otwarcie odrestaurowanego budynku Wieży Ciśnień

2019-11-19 20:59:37 (ost. akt: 2019-11-20 15:19:08)

We wtorek 19 listopada odbyło się uroczyste otwarcie odrestaurowanego budynku Wieży Ciśnień w Malborku.

W budynku zlokalizowana będzie siedziba biura rewitalizacji, galeria, świetlica prowadzona przez Hufiec ZHP Malbork i punkt widokowy. Operatorem obiektu zostało Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

W przestrzeni galerii realizowane będą cykliczne wystawy. Będzie to miejsce spotkań środowisk artystycznych, dostępne i wspierające lokalnych artystów mieszkających na obszarze rewitalizacji. Planowane są również zajęcia fotograficzne dla Juniorów i Seniorów pod nazwą "Fotografia łączy pokolenia".

Harcerze prowadzić będą w Wieży Ciśnień kolejną placówkę wsparcia dziennego w formie pracy podwórkowej - Stacja Malbork Wieża, prowadzącą działania animacyjne dla młodzieży w wieku 13-19 lat. W jednym z pomieszczeń zlokalizowane zostanie biuro rewitalizacji. Natomiast ostatnia kondygnacja to punkt widokowy, z którego podziwiać można wspaniały widok na miasto.

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu "Malbork na +" - rewitalizacja historycznego śródmieścia miasta Malborka" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 9 Konwersja, Działania 8.1 Kompleksowe Przedsięwzięcia Rewitalizacyjne - Wsparcie Dotacyjne, Poddziałania 8.1.2 Kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne w miastach poza Obszarem Metropolitalnym Trójmiasta współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.