Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Michał Wierba zagra na ostatnich Zamkowych Kameraliach 2019

2019-11-19 07:34:35 (ost. akt: 2019-11-19 07:39:05)

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają miłośników nastrojowej, dźwięcznej choć czasem ulotnej muzyki na niepowtarzalny koncert. W ramach cyklu „Zamkowe Kameralia” na fortepianie zagra dla Państwa MICHAŁ WIERBA.

Koncert odbędzie się w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim dnia 21.11.2019 r. (czwartek) o godz. 18:00.

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet https://bilety.zamek.malbork.pl/ w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy).

Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.


"Przestrzeń muzyczna, z którą spotkamy się na co dzień, w swym jakże nieograniczonym bogactwie, dostaje kolejny wspaniały prezent. (...) Młody, utalentowany kompozytor, aranżer i pianista Michał Wierba dodaje nam właśnie czegoś świeżego i zdrowego do tego jazzowego tygla. Doskonalił swe umiejętności pod okiem wybitnych polskich pianistów jazzowych, by teraz rozwijać skrzydła w kolejnych wzlotach, ukazując kształtujący się osobisty,artystyczny horyzont".
Tak o Michale Wierbie – jednym z czołowych polskich pianistów, producencie, kompozytorze i aranżerze pisze Marek Bałata. Na rynku ukazała się jego kolejna płyta - ,,Michał Wierba. Body Language” /Live in Radio Trójka, jesienią wystąpił na festiwalu w Chicago (USA) z legendarnym perkusistą zespołu Wayne'a Shortera, Ronnie'em Burrage'em, a obecnie pracuje nad solowym, studyjnym albumem.